همانطور که از نام پرده‌ حصیر بامبو بر می‌آید، این محصول با استفاده از  نی طبیعی بامبو ساخته ‌شده است. از آنجا که چوب و نی بامبو بومی کشور چین است، بهترین محصولاتِ ساخته شده از این جنس در خود چین تولید می‌شود. لذا مرغوب‌ترین پرده‌های حصیری بامبو از همین کشور صادر می‌شوند. پرده بامبو نمایی زیبا و طبیعی را به منزل و محل کار شما می‌بخشد.
لذا برای مشاهده‌ی قیمت انواع پرده کلیک کنید.

 

 

فرق حصیر بامبو با حصیر چوبی

فرق حصیر بامبو با حصیر چوبی

حصیر بامبو با حصیر چوبی دو محصول کاملا متفاوت می‌باشد، حصیر چوبی یا حصیر‌های قدیمی از چوب درختان ساخته شده‌اند اما حصیر بامبو همانطور که از نامش پیداست: از چوب بامبو ساخته شده است، حصیر بامبو نسبت به حصیر چوبی از لحاظ کیفیت، جنس قوی‌تری را شامل می‌شود. اما اگر از لحاظ قیمت این دو محصول را بررسی کنیم، حصیر چوبی قیمت کمتری را نسبت به حصیر چوبی را دارا می‌باشد. حصیرهای چوبی در گذشته در مکان‌هایی چون پنجره ها و بالکن ها استفاده می‌شد، کاربرد اصلی این پرده ها جلوگیری از تابش مستقیم خورشید، مانع ورود حشرات به منزل و پوشش خانه از دید می‌باشد. در حال حاضر حصیرهای چوبی قدیمی در برخی از شهرستان‌ها به صورت دست بافته می‌شود. از کاربردهای دیگر حصیرهای چوبی می‌توان به پوشش کولر آبی از تابش مستقیم خورشید اشاره نمود. اما به طور کلی دیگر حصیرهای بامبو توانسته‌اند که جایگیزن حصیرهای قدیمی چوبی شوند.
جالب است که بدانید که در شهر سوخته، اثراتی از حصیر بافی یافته‌اند، شهر سوخته متعلق به 5000 سال پیش می‌باشد.

 

 

خرید و قیمت حصیر بامبو

حصیر بامبو از کجا بخرم؟

قیمت حصیر

اگر در تهران سکونت دارید، شما این محصول را می‌توانید از دروازه شمیران خریداری کنید، قیمت حصیر بامبو به متر مربع محاسبه می‌شود، طاقه‌های حصیر در سه اندازه‌ی 180، 160 و 140 موجود می‌باشند. شما حصیر بامبو را می‌توانید در بالکون نیز استفاده کنید.

 

 

چه جاهایی میتوانم پرده حصیری را نصب کنم؟

نصب پرده حصیر

شما پرده حصیری را می‌توانید در مکان‌هایی مانند: داخل خانه، تراس، آلاچیق، بالکن و ... استفاده نمایید. چنانچه قصد دارید که پرده را در مکان‌هایی نصب کنید که  نور مستقیم خورشید میتابد، پرده‌هایی با رنگ‌های روشن انتخاب نمایید، چرا که پرده حصیری رنگ تیره در برابر نور مستقیم خورشید واکنش نشان داده و رنگ خود را از دست می‌دهد.

استفاده‌ی حصیر برای بالکن

حصیر بالکن

از استفاده‌های پر کاربرد حصیر، می‌توان به بالکن اشاره نمود، به شما پیشنهاد می‌کنیم که از رنگ روشن برای بالکن استفاده کنید، ابتدا اندازه‌ی مورد نیاز خود را اندازه گیری کنید، سپس، اندازه را به کارشناسان ما بدهید تا طبق اندازه‌ی شما پرده‌ی حصیر را آماده سازی کنیم.

 


امیدواریم که این مطلب مورد پسند شما عزیزان قرار گرفته شده باشد.