تبدیل شوفاژ به کنسول یکی از رایج‌ترین کارهایی است که در یک طراحی دکوراسیون زیبا انجام می‌شود. رادیاتورهای شوفاژ علاوه بر کاربرد اصلی خود،‌ می‌توانند نقش تاثیرگذاری بر زیبایی دکوراسیون اتاق ایفا کنند. تعریف مورد قبول عموم از بهترین دکوراسیون داخلی آن است که چیدمان لوازم و وسایل خانه طوری باشد که اول؛ استفاده از فضا بهینه باشد، دوم؛ وسایل مختلف از نظر کاربرد در بهترین نقطه باشند و سوم؛ این چیدمان دارای نمایی چشم نواز و زیبا باشد. لذا تاثیر رادیاتور بر نمای داخلی می‌تواند مثبت یا منفی باشد. در حقیقت، وجود یک رادیاتور مقابل بخشی از یک دیوار باعث می‌شود که نتوان در آن قسمت از دیوار از وسایل دکوری همچون بوفه، ویترین یا کنسول قرار داد، منظور از تاثیر منفی همین است. اما با تبدیل شوفاژ به یک کنسول دکوری با استفاده از کاور رادیاتور به محل نصب رادیاتور شوفاژ جان داده و می‌توانید رادیاتور را به یک نقطه‌ی کانونی زیبا در چیدمان منزل (یا محل کار) خود بدل کنید. این در حالی است که کاور رادیاتور نسبت به کنسول‌های معمول بسیار ارزان‌تر هستند.

انواع متنوعی از کاور رادیاتور (یا کاور شوفاژ) با رنگ و طرح‌های مختلف تولید می‌شود. با انتخاب مناسب‌ترین طرح کاور شوفاژ که با سبک دکوراسیون و تم رنگی خانه‌ی شما هماهنگ باشد، می‌توانید یک کنسول دکوری زیبا و جمع و جور در محل نصب رادیاتور ایجاد کرده و همچنین از هدر رفتن فضا جلوگیری کنید. این محصول دارای اسامی مختلفی از قبیل کاور شوفاژ، روشوفاژی،‌ باکس رادیاتور و مانند این‌هاست که همگی به کاور رادیاتور اشاره دارند.
کاورهای رادیاتور با استفاده از چوب مرغوب ام دی اف (وکیوم) ساخته می‌شوند که هم در برابر گرما مقاوم باشند و هم جلوه‌ای از زیبایی داشته باشند. این محصول دارای دو قسمت اصلی است؛ بدنه و طاقچه. طرح‌های بدنه‌ی کاور رادیاتور به صورت مشبک طراحی و اجرا می‌شوند که جریان هوای ورودی و خروجی برقرار باشد. طرح بدنه می‌تواند ساده یا دارای ستون و کنگره باشد. طاقچه (یا شلف) بالای رادیاتور نیز به گونه‌ای ساخته می‌شود که بتوان از فضای بالای رادیاتور مانند کنسول دکوری استفاده کرده و با قرار دادن اشیایی مانند تندیس یا گلدان روی آن به زیبایی بیشتر فضا کمک کرد. البته نوعی از کاور رادیاتور وجود دارد که روی آن کاملاً باز بوده و نمی‌توان چیزی روی آن‌ قرار داد.

برای مشاهده جدید ترین مدل‌های کاور رادیاتور کلیک کنید.

 

 

شلف رادیاتور

شلف رادیاتور

یک روش دیگر برای تبدیل رادیاتور به طاقچه،‌ استفاده از شلف رادیاتور (Radiator Shelf) است. شلف رادیاتور محصولی دکوراتیو و ساده است که تنها از یک لایه چوبی (ام دی اف یا چوب طبیعی) ساخته شده که روی رادیاتور قرار می‌گیرد. شلف رادیاتور نسبت به کاور رادیاتور ارزان‌تر است. استفاده از شلف رادیاتور کمک می‌کند که بتوانید از فضای روی رادیاتور مانند یک طاقچه‌ی دکوری و برای قرار دادن اشیا دکوری یا گلدان استفاده کنید.
شلف رادیاتور بسیار ساده تولید می‌شود اما برخی از مدل‌های آن دارای قفل و پایه برای فیکس شدن و بعضی هم دارای آویز لباس هستند تا بتوان با استفاده از آن لباس‌های شسته شده را کنار رادیاتور قرار داده و خشک شوند. برخی مدل‌های شلف رادیاتور را باید به دیوار فیکس کرد اما مدل‌هایی نیز وجود دارند که روی خود رادیاتور فیکس می‌شوند. البته بهترین شلف رادیاتور آنهایی هستند که بین رادیاتور و صفحه‌ی زیرین شلف مقداری فضا ایجاد می‌کنند تا جریان هوا سد نشود. این محصول برعکس کاور رادیاتور هیچ حفاظی برای خود رادیاتور ایجاد نکرده و تنها روی آن را می‌پوشاند.