به دلیل زیبایی و لطافت ذاتی گل‌ها و علاقه‌ی انسان به طبیعت، پرده‌های گل دار از محبوب‌ترین پرده‌ها هستند. امکان نصب انواع طرح‌های پرده گلدار در فضاهای مختلف وجود داشته و با زیبایی خود می‌توانند طراوت و نشاط کافی به محیط بخشیده و فضا را شاد و زنده نگه می‌دارد. از جمله فضاهایی که از پرده‌های دارای طرح گل بسیار استفاده می‌شود می‌توان به آشپزخانه،  اتاق خواب کودکان و دختران، اتاق خواب بزرگسالان و حتی پذیرایی و نشیمن اشاره کرد.

طرح گل روی پرده‌ها در سبک‌ها و اندازه‌های مختلف چاپ می‌شود؛ طبیعی یا فانتزی، ریز یا درشت. نقش گل روی برخی از پرده‌ها به صورت یک عکس بزرگ و در برخی به طور الگویی تکراری از گل‌های ریز کار شده است.

مدل‌های متفاوت پرده همگی دارای زیرمدل‌های گل‌دار هستند؛ از پرده‌های پارچه‌ای سنتی گرفته تا پرده‌های مدرن. در این مطلب پرطرفدارترین پرده‌هایی را که طرح گل دار نیز دارند را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم.

 

پرده هازان طرح گل دار

پرده هازان طرح گل دار

پرده هازان از محصولات مدرن و جدیدی است که با سادگی و زیبایی خود توانسته تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین پرده‌ها شود. این مدل پرده دارای رنگین کمانی از طرح‌های گل دار بوده که هر کدام زیبایی و جلوه‌ی خود را دارند. تصاویر واقعی و طبیعی از یک گلزار، عکسی بزرگ از یک چند گل و الگوهایی تکراری از یک طرح گل واقعی یا فانتزی و همچنین تصاویر نقاشی گل‌ها تنها چند نمونه از طرح‌های چاپ شده روی پرده هازان است.

تعدد فروش پرده هازان گل دار نشان می‌دهد که این نوع در مقایسه با سایر مدل‌های پرده‌ که دارای طرح گل هستند، بسیار پرطرفدارتر است.

 

پرده زبرا گل دار و گلدوزی شده

پرده زبرا گل دار و گلدوزی شده

پرده زبرای گل دار و آن دسته زبرایی که نقش گل‌ها روی پارچه‌ی پرده گلدوزی می‌شود نیز یکی از پرطرفدارترین پرده‌های طرح گل هستند. این مدل پرده، به ویژه زیرمدل‌های گل دار آن، چنان راه خود را به آشپزخانه‌های ما باز کرده اند که عبارت «پرده‌ی آشپزخانه» در ذهن بسیاری افراد با همین مدل تصور می‌شود.

پرده‌های گل دار زبرا از تنوع بسیار زیادی برخوردار هستند. تا جایی که برای هر قسمت از خانه یا اماکن دیگر می‌توان چندین مدل مناسب از آنها پیدا کرد.

 

پرده حریر گل دوزی شده

پرده حریر گل دوزی شده

پرده‌ حریر دارای گل دوزی یکی از قدیمی‌ترین پرده‌هایی است که استفاده از آن در فرهنگ‌های مختلف رواج داشته و دارد. لطافت و ظرافت پارچه‌ی حریر با گلدوزی‌های ظریف و هنرمندانه دو چندان شده و می‌تواند احساساتی لطیف و نجیب در فضا به وجود آورد.

از پرده‌ی حریر گل دوزی شده می‌توان به تنهایی یا در ترکیب با انواع دیگر پرده‌ها،‌ مانند والان‌های لخت استفاده کرد. این نوع پرده به عنوان پرده پذیرایی نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

شما از پرده‌های گلدار در چه قسمت‌هایی از خانه استفاده می‌کنید؟ این پرده‌ها را با چه وسایل و اکسسوری‌هایی ست می‌کنید؟ لطفاً ایده‌های زیبای خود را با ما و سایر خوانندگان این مطلب به اشتراک بگذارید.