اگر به صورت خیلی خلاصه بگوییم، برای تمیز کردن پاراوان (که از جنس ام دی اف ساخته شده است) کافی است که با یک دستمال مرطوب پاراوان را تمیز کنید، فقط این نکته را در نظر داشته باشید که پاراوان در برابر آب مقاوم است و ضد آب نیست، بنابراین پیشنهاد میکنیم که پاراوان را سریع با یک دستمال خشک کنید.

 

پارتیشن متحرک: تنوع در متریال و شیوه‌های تمیز کردن!

پارتیشن متحرک: تنوع در متریال و شیوه‌های تمیز کردن!

استفاده از فضاهای مختلف با تقسیم‌بندی آنها به قطعاتی با ابعاد مورد نیاز بسیار آسان، بهتر و مفیدتر صورت می‌گیرد. پاراوان این کار را بدون تحمیل هزینه‌های اضافه و با زیباترین شکل ممکن به انجام می‌رساند، ضمن اینکه قابلیت جابجایی آسان آن نیز باعث می‌شود بتوان فرم‌های متفاوتی به فضا داده و ان را در ابعاد دلخواه تقسیم‌بندی نمود. به این منظور پارتیشن‌ها با متریال مختلف تهیه و به علاقمندان استفاده از این وسایل دکوراتیو عرضه می‌شوند. البته این تنوع با گوناگونی در شیوه نظافت آنها نیز همراه بوده و نیاز به شناخت این روش‌ها را می‌طلبد. برای مثال پاکیزه کردن پاراوان چوبی یا تهیه شده از جنس ام دی اف مسلما با پاک کردن نمونه پارچه‌ای یا تهیه شده از جنس شیشه متفاوت بوده و روش خاص خود را طلب می‌کند. از طرفی موقعیت قرارگیری پارتیشن اداری و محلی که از آن استفاده می‌شود در میزان کثیف شدن آن موثر بوده و نقش ایفا می‌کند.

 

آموزش تمیز کردن پاراوان

آموزش تمیز کردن پاراوان

توجه به تنوع جنس در این مورد بسیار مهم است. برای مثال نمونه‌ای ام دی اف را به‌دلیل داشتن روکش مقاوم در برابر آب می‌توان با دستمال مرطوب و مایع پاک کننده تمیز نمود. اما تماس مستقیم و طولانی آب با این نمونه و مدل‌های چوبی نیز به دلیل آنکه آب را جذب می‌کند کار درستی نیست. برای نگهداری این محصولات نیز لازم است محیط خشک در نظر گرفته شود. در غیر این صورت آب به درون اجزای آن نفوذ کرده و پروفیل مصرفی باد می‌کند و آسیب جدی می‌بیند.

 

از تمیز کردن پارتیشن شیشه‌ای

از تمیز کردن پارتیشن شیشه‌ای چه می‌دانیم؟

پاراوان‌های شیشه‌ای بیشتر در ادارات و دفاتر کاری مورد استفاده قرار می‌گیرند و نحوه نظافت آنها تا حدودی متفاوت است. استفاده از محلول‌های پاک کننده الکلی برای رفع لکه‌ها در این مورد به‌عنوان راه حلی مناسب مورد استفاده است. با وجود یک دستمال تمیز و مقداری از ماده پاک کننده که روی آن اسپری شده می‌توان سطح را از لکه و آلودگی پاک و کاملا تمیز نمود.

در مورد مدل‌های دو جداره که به‌منظور عایق نمودن محیط در برابر آلودگی صوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند نیز توجه به بسته بودن جداره‌ها برای عدم نفوذ لکه و آلودگی بسیار مهم است.

پاراوان‌های پارچه‌ای قابلیت بیشتری برای پاک شدن با مواد شوینده را داشته و می‌توان آنها را با اسفنج آغشته به مواد شوینده به‌خوبی پاک‌سازی نمود.

 

پاک کردن پارتیشن پلاستیکی

پاک کردن پارتیشن پلاستیکی

استفاده از پاراوان‌های پلاستیکی در توالت‌های عمومی امروزه به بخشی از کاربرد این ملزومات تبدیل شده است. از طرفی پاکسازی آنها و مشکلات بهداشتی که در صورت عدم رسیدگی به آنها پیش می‌آید را نیز نباید نادیده گرفت. با وجود استفاده از مواد پلاستیکی، کاربرد آب حتی در این نمونه‌ها نیز باید با احتیاط صورت گیرد تا زمینه تخریب و پوسیدگی آنها فراهم نشود. استفاده ازشوینده‌های متوسط تا قوی نیز بسته به نوع و میزان آلودگی و لکه‌هایی که بر این پاراوان‌ها نقش بسته انتخاب می‌شود. برس نرم پلاستیکی برای پاک کردن سطوح آلوده در این مورد بسیار مفید بوده و کمک زیادی به شستشوی آسان این تجهیزات خواهد کرد. در صورت قدیمی یا تیره و قوی بودن لکه‌های این نوع پاراوان‌ها لازم است از ترکیبات شوینده قوی‌تر همراه با آب نیم گرم در پاکیزه‌سازی آنها استفاده شود.

پاکیزه سازی پارتیشن متحرک و استفاده از مواد شوینده و آب در این مورد از جمله روش‌هایی است که به رفع آلودگی از این ملزومات دکوراتیو کمک کرده و زیبایی آنها را نیز حفظ می‌کند. لازم است در این مورد به متریال مصرفی در ساخت پاراوان دقت شده و از نفوذ آب که به از هم گسیختگی آن منتهی می‌شود توجه داشته و از بروز آسیب پیشگیری کنیم. در مورد نمونه پارتیشن‌های ساخته شده از پلاستیک نیز که اغلب در سرویس بهداشتی و حمام مورد استفاده هستند، مراحل شستشو با آب و مواد شوینده و لوازمی مانند برس و آب نیم گرم به خوبی نتیجه می‌دهد. در پایان پیشنهاد می‌کنیم استفاده از دستمال مرطوب و مواد شوینده را به‌عنوان روشی مطمئن برای عدم نفوذ رطوبت در پاراوان مورد استفاده قرار داده و از پاکیزگی و بهداشت پارتیشن اطمینان یابید.