در این مطلب قرار است که به دو صورت ویدیویی و تصویری، نحوه‌ی اندازه گیری پرده زبرا ، شید ، دبل و پرده حصیری را به شما عزیزان توضیح دهیم. اگر به هر دلیلی قادر به محاسبه‌ی متراژ نیستید با ما تماس بگیرید تا همکاران ما در کوتاه ترین مدت اندازه گیری را انجام دهند. برای مشاهده‌ی محصولات پرده زبرا ، شید ودبل می‌توانید به بخش فروشگاه ویکی دکو مراجعه فرمایید.

شما به دو صورت می‌توانید پرده را نصب کنید: خارج از چهارچوب و داخل چهارچوب

انواع پنجره برای اندازه گیری

 

نکته‌ی اول در مورد آماده سازی پرده زبرا، شید و دبل: پرده های زبرا به دلیل مکانیزم بالابر نیاز به محاسبه‌ی خاصی دارند. شما باید این نکته را در نظر داشته باشید که پارچه ی پرده زبرا از هر طرف ۱٫۵ سانتیمتر از قاب کوچکتر است. برای مثال اگر عرض پرده مورد نیاز شما ۱۰۰ سانتی متر باشد، قاب پرده ۱۰۰ سانتیمتر خواهد بود و پارچه ی پرده زبرا ۹۷ سانتی متر است. یعنی از هر طرف ۱٫۵ سانتی متر نسبت به قاب کوچکتر است. اگر پنجره‌ی شما چهارچوب است به عرض پنجره‌ی تان ۱۰ سانتی متر اضافه کنید تا از پوشش کامل پنجره اطمینان داشته باشید.

نکته‌ی دوم در مورد آماده سازی پرده زبرا، شید و دبل: قاب بالای پرده های زبرا و شید حدود ۱۰ سانتی‌متر فضا نیاز دارد و این عدد برای پرده های دبل ۱۵ سانتی متر است. اندازه قاب پرده از آن جهت اهمیت دارد که شما باید بالای پنجره‌ی خود حداقل ۱۰ سانتیمتر فضا داشته باشید که هنگام باز کردن پنجره محدودیتی برای باز کردن آن نداشته باشید. اگر فضای کافی بالای پنجره وجود نداشته باشد شما نمیتوانید پنجره را باز کنید. در صورتی که پایین پنجره خالی باشد، حداقل ۵ سانتی متر نیز به پایین پنجره اضافه میشود تا از پوشش کامل پنجره اطمینان داشته باشید. برای مثال اگر شما ارتفاع پرده‌ی شما ۱۰۰ سانتی‌متر باشد، ارتفاع قاب پرده ۱۰ سانتی متر و ارتفاع پرده‌ی شما ۹۰ سانتی متر خواهد بود.

 

آموزش تصویری اندازه گیری پنجره برای پنجره‌های خارج از چارچوب

برای محصولات پرده زبرا ، شید و دبل

این آموزش برای محاسبه پنجره‌های خارج از چارچوب برای سفارش پرده‌های زبرا، دبل و شید می‌باشد.
۱٫ ابتدا یک کاغذ، خودکار و متر برای اندازه گیری آماده کنید.
۲٫ سپس عرض پرده را اندازه گیری کنید و برای اینکه پرده به صورت کامل پنجره را بپوشاند، به عرض اندازه گیری شده ۱۰ سانتی متر مطابق تصویر زیر اضافه کنید.
۳٫ بعد از اندازه گیری عرض، ارتفاع را اندازه گیری کنید و ۱۵ سانتی متر به ارتفاع اضافه کنید تا از پوشش کامل پنجره اطمینان داشته باشیم.

اندازه گیری پنجره خارج از چهارچوب

 

 

آموزش ویدیویی اندازه گیری پنجره

برای محصولات پرده زبرا ، شید و دبل

در این ویدیو آموزش محاسبه پنجره‌های خارج از چهارچوب را شاهد هستیم.

 
 

آموزش تصویری اندازه گیری پنجره برای پنجره‌های داخل چهارچوب

این بخش برای محاسبه پنجره‌های داخل چهارچوب است، این آموزش برای افرادی است که قصد دارند پرده را در داخل چهار چوب نصب بکنند، شما نیز می‌توانید پرده‌ی مورد نظر خود را در خارج از چهار چوب نصب کنید. انتخاب این امر بستگی به سلیقه‌ی شما دارد.
۱٫ ابتدا لوازم لازم چون خودکار، کاغذ و متر را آماده کنید
۲٫ سپس عرض چهار چوب پنجره را به صورت کامل اندازه گیری کنید، برای مطمئن شدن از این اندازه به شما پیشنهاد می‌کنیم که عرض را در سه نوبت از بالا تا پایین اندازه گیری کنید و کوچکترین عرض را یادداشت کنید. سپس حداقل یک سانتی متر برای اطمینان از قرار گرفتن قاب در چهار چوب از عرض پرده کم کنید
۳٫ بعد از اندازه گیری عرض، ارتفاع را اندازه گیری کنید.

اندازه گیری پنجره داخل چهارچوب

 

آموزش اندازه گیری پنجره برای محصول حصیر بامبو

برای بدست آوردن متراژ پنجره برای محصول حصیر بامبو کافی است که به این نکته توجه کنید که عرض پرده همان اندازه ای خواهد بود که شما سفارش می‌دهید. یعنی مانند پرده زبرا عرض پرده از قاب کوچکتر نیست و همان اندازه ای خواهد بود که شما سفارش خواهید داد.
برای نصب قاب پرده‌ حصیر بامبو شما به ۲۰ سانتی متر فضا نیاز دارید که باید به ارتفاع پرده اضافه کنید بعلاوه‌ی اینکه، برای اطمینان از پوشش کامل پنجره به شما پیشنهاد می‌کنیم که ۵ سانتی متر به ارتفاع اضافه کنید.

و در آخر به مثال زیر توجه فرمایید.

عرض پنجره: ۱۰۰ سانتی متر
ارتفاع پنجره: ۱۵۰ سانتی متر

پرده زبرا (برای پنجره‌‌ی خارج از چهارچوب): عرض ۱۱۰ x ارتفاع ۱۶۵
پرده زبرا (برای پنجره‌ی داخل چهارچوب): عرض ۹۹ x ارتفاع ۱۶۵
اندازه ی پرده حصیر (برای پنجره‌ی خارج از چهارچوب): عرض ۱۱۰ x ارتفاع ۱۷۵
اندازه ی پرده حصیر (برای پنجره‌ی خارج از چهارچوب): عرض ۹۹ x ارتفاع ۱۷۵
در صورت تمایل می توانید اندازه های بزرگتری سفارش دهید، این حداقل اندازه مورد نیاز برای پنجره نمونه است.

 

امیدوارم که این مطلب به شما در زمینه‌ی اندازه گیری پرده کمک کرده باشد. اگر نیازی به راهنمایی دارید سوالات خود را در بخش کامنت‌های بیان کنید.