یکی از بیشترین کاربردهای پاراوان (پارتیشن تاشو) و پارتیشن برای تقسیم اتاق های مشترک است، چه برای اتاق های خانه و منازل مسکونی و چه اتاق های کاری. با استفاده از پاراوان می توان به طور موقت و بسیار انعطاف پذیر فضای اتاق را جدا کرد. البته یک کاربرد دیگر آن صرفاً پوشاندن بخشی از فضا است. اما زمانی از پارتیشن ثابت استفاده می شود که بخواهیم به طور دائم فضای اتاق را به دو یا چند قسمت تقسیم کنیم. از ویژگی های پاراوان های که در اتاق استفاده می شود این است که هر زمان که به آن احتیاج نباشد می توان آن را تا کرده و به جای دیگر انتقال داد. این محصول هم بسیار سبک است و هم در حالت تا شده فضای بسیار کمی اشغال می کند. لذا هر فرد می تواند به تنهایی و بدون هیچ تجهیزات اضافی از آن استفاده کند. مهمترین ویژگی پارتیشن ثابت برای ایجاد اتاق های کوچکتر در یک اتاق بزرگ این است که بسیار محکمو مقاوم است تا حدی که می توان از آن به عنوان نوعی دیوار همشگی استفاده کرد. برای نصب آن نیز لازم است از قبل ابعاد غضا و قسمت های لازم آن توسط کارشناس اندازه گیری، پارتیشن برش داده و در محل های مورد نظر پیچ و رول پلاک کرد. لذا نصب آن زمانگیر بوده و نیازمند تخصص و ابزار مخصوص است.

 

پارتیشن متحرک برای اتاق خواب

پارتیشن متحرک برای اتاق خواب

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وقتی فرزندان خانواده از یک اتاق خواب مشترک استفاده می کنند گاهی به خاطر استفاده از فضای اتاق اختلافاتی حل ناشدنی پیدا می شود! یکی از بهترین راه حل ها برای برقراری آتش بس و آشتی، تقسیم فضای اتاق خواب با استفاده از پارتیشن خانگی است.غیر از مثال فوق برخی نیز لازم دارند که بخش هایی از اتاق خواب خود را جدا کرده یا از دید بپوشانند. برای مثال ایجاد بخشی برای رخت کن حمام یا پوشاندن ورودی سرویس بهداشتی. در این گونه موارد نیز استفاده از پارتیشن موقت با نام پاراوان توصیه می شود. از نظر زیبایی نیز طیف وسیعی از طرح ها و رنگ های پاراوان مخصوص اتاق خواب وجود دارد.

 

جداسازی اتاق خواب با پارتیشن ام دی اف

جداسازی اتاق خواب با پارتیشن ام دی اف

در صورتی که بخواهید اتاق خواب خود را به دو قسمت جداگانه تقسیم کنید اما نخواهید از پاراوان متحرک یا پارتیشن ثابت استفاده کنید، می توان این کار را با استفاده از نوعی ابزار پارتیشن بندی به نام پارتیشن ام دی اف (MDF) انجام داد. این نوع پارتیشن از طرفی شبیه پارتیشن ثابت بوده از طرفی مشابه پارتیشن موقت. راحت تر از پارتیشن ثابت نصب می شود، از آن ارزانتر است اما از نظر دوام و جنس بیشتر شبیه پاراوان است.

 

پارتیشن چوبی برای اتاق خواب دخترانه و پسرانه

پارتیشن چوبی برای اتاق خواب دخترانه و پسرانه

پارتیشن هایی مخصوص تقسیم اتاق خواب های دخترانه و پسرانه نیز در بازار موجود است. همانطور که از اسم آن بر می آید، این نوع پارتیشن چوبی برای تقسیم فضای اتاق خواب طراحی شده است. این نوع پارتیشن از نظر طراحی و نقش و نگار دارای تنوع فراوان و متناسب با سن و حال و هوای کودکان و نوجوانان است. پارتیشن چوبی مخصوص اتاق خواب را هم می توان به طور آماده در بازار یافت و هم نوع سفارشی و متناسب با سلیقه و فضای اتاق خواب خودتان را نزد مراکزی همچون ویکی دکو سفارش داد که تولید شود.

 

پاراوان محصولی موقت به عنوان جدا کننده اتاق

پاراوان محصولی موقت به عنوان جدا کننده اتاق

همانطور که قبلاً گفته شد پاراوان یکی از بهترین محصولات برای استفاده به عنوان جدا کننده ی اتاق های خانه یا محل کار است. سرعت نصب و انعطاف پذیری آن در قرارگیری در اندازه و زاویه های مختلف و نیز کم حجم بودن هنگام جمع آوری، پاراوان را یک ابزار ایده آل برای فضا شازی های موقت در اتاق های مختلف کرده است. از این بابت پاراوان در ادارت مورد استفاده قرار میگرد، برای مشاهده مدل‌های بیشتر به صفحه پارتیشن اداری نیز مراجعه کنید.

 

خرید و قیمت پارتیشن اتاق خواب

خرید و قیمت پارتیشن اتاق خواب

خوشبختانه با توسعه ی روز افزون اینترنت و سایت های فروشگاهی دیگر لازم نیست برای خرید پاراوان ساعت ها وقت صرف مراجعه و بازدید از بازار کرد. در هر نقطه ی کشور که باشید کافیست پس از بازدید سایت فروشگاه ویکی دیکو و ثبت سفارش خرید پاراوان یا پارتیشن برای اتاق خواب خود، آن را دریافت و استفاده فرمائید. قیمت پارتیشن اتاق خواب بستگی به نوع، جنس و طرح آن دارد. پاراوان ساده ارزان قیمت ترین نوع پاراوان است. لنگه های این نوع پاراوان به طور کامل یک دست بوده و در سه رنگ سفید، ونگه و گردو موجود هستند.

از دیگر پارتیشن های خوش قیمتی که در اتاق خواب استفاده می شود میتوان از پاراوان حصیری و پاراوان طرح بافت چوبی نام برد. پس از آن پاراوان های چاپی و سفارشی از نوع چوبی و لیزری مقداری گرانتر هستند. البته پاراوان های سفارشی ای که متناسب با فضا و سلیقه ی شما ساخته می شوند طبعاً هم گرانتر بوده و هم مدت زمان تحویل بیشتری دارند.