در بسیاری از مکان ها لازم است به منظور ایجاد تجربه ی بصری خوشایندتر برای افراد، بخش هایی مانند حمام و دستشویی را با استفاده از ابزارهای مخصوص پارتیشن بندی از دید عموم پنهان کرد. حتماً دیده اید که در رستوران ها و کافی شاپ ها یا به طور کلی سرویس بهداشتی را خارج از دید سالن اصلی ساخته اند و یا اینکه اگر این طور نباشد این قسمت ها را را با استفاده از پارتیشن ثابت یا پاراوان (پارتیشن متحرک) پوشانده اند.

در واقع استفاده از پاراوان ها با طرح و رنگ های گوناگون برای پوشاندن درب ورودی دستشویی یا حمام، نه تنها باعث مخفی شدن آن از نظر می شود، بلکه به زیبایی و هماهنگی دکوراسیون قالب در فضای اصلی کمک می کند. از طرفی توجه به این گونه موارد در اماکنی همچون رستوران یا سالن های پذیرایی باعث تقویت حس رضایت در افراد و مشتریانی می شود که به آن مکان مراجعه و در آنجا غذا صرف می کنند.

این کار را میتوان هم با استفاده از پاراوان مدرن (پارتیشن تاشو) و هم پارتیشن ثابت انجام داد. انتخاب یک نوع از این دو نیز به شرایط محل و نیز سلیقه شما بستگی دارد. برای مثال در اماکنی که استیجاری هستند احتمالاً استفاده از پاراوان به صرفه تر و معقول تر به نظر می رسند. از طرفی در اماکنی که همیشگی بوده و احتمال جابجایی زیاد نباشد بهتر است که از پارتیشنی ثابت و متناسب با شرایط محل استفاده شود که با پیچ و رول پلاک نصب می شود.

به کار بردن پاراوان برای مخفی کردن سرویس بهداتشی در اماکنی از قبیل رستوران ها، هتل ها و یا ادارات مزیت های دیگری علاوه بر راحتی و متحرک بودن دارد. از آن جمله می توان به تنوع بسیار زیاد رنگ و طرح ها و مهمتر از آن، امکان ساخت سفارشی پاراوان مخصوص محل مورد نظر شما اشاره کرد.

علاوه بر این ها، مراکزی همچون ویکی دکو می توانند لوگوی اختصاصی یا شعارهای تبلیغاتی مرتبط با کسب و کار شما را روی انواع پاراوان (ساده یا سفارشی) چاپ یا حک کنند.

 

مدل های مختلف پاراوان برای جلوی سرویس بهداشتی و دستشویی

مدل های مختلف پاراوان برای جلوی سرویس بهداشتی و دستشویی

همانطور که قبلاً هم اشاره شد، تنوع مدل های موجودِ پارتیشن مورد استفاده برای جلوی درب سرویس های بهداشتی یکی از نقاط قوت آن به شمار می آید. برخی از مدل های پاراوان که برای این کار فروخته می شوند در ادامه معرفی می شوند. این مدل ها به ترتیب از ازرانترین پاراوان تا گرانترین آنها لیست شده اند.

  • پاراوان ساده، این نوع پاراوان دارای یک اسکلت چوبی و صفحه هایی ساده و عموماً بدون طرح از جنس چوب فشرده (MDF) هستند.
  • پاروان حصیری، صفحه های این مدل پاراوان به جای چوب با استفاده از حصیر ساخته شده اند.
  • پاراون لیزری، این نوع پاراوان خود شامل طرح ها و مدل های بسیار زیادی است. چرا که می توان با استفاده از دستگاه های برش لیزری طرح های بسیار متنوعی را ساخته و به عنوان صفحه ی پاراوان استفاده کرد. ویکی دکو از تولید کننده گان اصلی پاراوان لیزریِ آماده و سفارشی در ایران محسوب می شود.
  • پاراوان چاپی، همان پاراوان ساده است با این تفاوت که طرح های از پیش آماده یا سفارشی روی صفحات آن چاپ می شود.
  • پاراوان طرح چوب، پاراوان طرح چوب از مدل‌های پرطرفدار پاراوان برای پوشاندن درب های ورودی است. این مدل پاراوان در سه رنگ سفید، ونگه و گردو موجود است.
  • پاراوان دولایه: همانطور که از نام این پاراوان پیداست، در ساخت این نوع پارتیشن متحرک از دولایه ام دی اف سه میلی متری در وسط آن استفاده شده است که باعث زیبایی و استحکام این نوع پاراوان شده است.

 

تولید پاراوان با لنگه های متفاوت برای پوشش کامل دستشویی

تولید پاراوان با لنگه های متفاوت نسبت به پاراوان های با لنگه های یکسان اندکی دشوارتر بوده و زمان تولید بیشتری می طلبند. لذا می توان گفت اغلب قریب به اتفاق پاراوان های پیش ساخته و حتی سفارشی موجود در بازار با صفحات و لنگه های کاملا مشابه از نظر طرح و رنگ تولید و روانه بازار می شوند. با این وجود ویکی دکو آمادگی دارد که در کارگاه تولیدی پاراوان خود این گونه محدودیت ها را نادیده گرفته و پاراوان هایی کاملاً سفارشی و منطبق بر نیاز و سلیقه شما تولید کند. از آن جمله، در صورت نیاز امکان تولید پاراوان با لنگه های متفاوت در این کارگاه تخصصی وجود دارد. کافیست پس از تعیین کاربرد پاراوان، طرح و ابعاد آن، سفارش ساخت پاراوان مورد نظر خود را به کارشناسان این مجموعه ارائه فرمائید تا آن را با بهترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن برای شما عزیزان ساخته و در محل تحویل دهیم. برای خرید و قیمت پاراوان کلیک کنید.