درست است که تمام پرده‌ها به هر حال از نوعی پارچه تولید می‌شوند اما پرده پارچه‌ای به آن دسته از پرده‌ها گفته می‌شود که با استفاده از انواع پارچه‌های پرده‌ای شناخته شده مانند پارچه حریر،‌مخمل، ساتن و مانند اینها دوخته می‌شود. این نوع پرده‌ها به دلیل آن که از قدیمی‌ترین و پرفروش‌ترین پرده‌ها هستند، به نام پرده‌های کلاسیک یا پرده‌های سنتی نیز معروف هستند. در مقابل پرده‌های غیر پارچه‌ای و مدرن، مانند پرده کرکره فلزی و پرده‌های دارای مکانیزم را داریم که از اجناس دیگر تولید شده و ساختارهای متفاوتی دارند.

در میان پرده‌های پارچه‌ای طیف گسترده‌ای از مدل‌ها با قیمت‌های متنوع وجود دارد. از ساده‌ترین و ارزان‌ترین پرده‌ها در نظر بگیرید تا پر زرق و برق‌ترین پرده‌های سلطنتی در همین دسته قرار می‌گیرند. عوامل مختلفی بر قیمت انواع پرده‌های پارچه‌ای تاثیرگذار هستند که مهمترین آنها این موارد هستند: جنس و کیفیت پارچه‌ی پرده، ابزار و یراق و اکسسوری‌های مخصوص پرده و به ویژه سبک دوخت پرده.

از نظر نوع پارچه، می‌توان ترتیب زیر را از ارزان‌ترین پرده‌ها تا گرا‌ن‌ترین آنها در نظر گرفت:

 • پارچه‌های مخصوص پرده آستری، مانند پارچه‌ی فلامت
 • پارچه‌های توری، مانند دانتل یا توری ساده و آکریلیک
 • پارچه‌های حریر و ساتن
 • پارچه پرده‌ای گیپور
 • پارچه‌های کتان (شامل پارچه‌های خام و هازان آماده)
 • پارچه گونی بافت
 • انواع پارچه مخمل پرده‌ای

از لحاظ شیوه‌ی دوخت پرده‌های پارچه‌ای نیز می‌توان گفت هرچه ابعاد و پیچیدگی دوخت بیشتر باشد، هزینه‌های دوخت پرده نیز بالاتر می‌رود. برای مثال، پرده‌های والان از چنان تنوع دوختی برخوردارند که قیمت آنها می‌تواند در حد یک پرده‌ی ساده یا همتراز گران‌قیمت ترین پرده‌های لاکچری باشد. همچنین برای مشاهده انواع پرده‌های پذیرایی و پرده‌های اداری کلیک کنید.

 

خرید اینترنتی پارچه پرده ای ارزان

خرید اینترنتی پارچه پرده ای ارزان

خوشبختانه با رشد فناوری و اینترنتی شدن فروشگاه‌های مختلف، امکان دسترسی همگان به بازارهای مختلف و در عین حال جلوگیری از هدر رفتن زمان و انرژی خریداران فراهم شده است. خرید اینترنتی پرده نیز از این قاعده مستثنا نیست. یک مزیت مهم دیگر خرید اینترنتی محصولات مختلف آن است که با انحصارزدایی باعث می شود که قیمت‌ها رقابتی مانده و هر کس نمی‌تواند محصول یا کالای خود را با قیمت‌ دلخواه خود بفروشد. کسانی که در یک شهرستان کوچک یا دور از دسترسی به بازارهای رقابتی زندگی کرده و تنها امکان خرید پارچه از یکی دو فروشگاه دارند این موضوع را به خوبی درک می‌کنند.

خرید اینترنتی انواع پارچه پرده‌ای، علاوه بر آنچه گفته شد، مزایای بسیار ویژه‌ای برای خریداران در بر دارد که مهمترینِ آنها به شرح زیر هستند:

 • امکان خرید پارچه از هر نقطه‌ی کشور و دریافت آن بدون خارج شدن از خانه
 • امکان مشاهده و بررسی ده‌ها مدل و طرح متنوع پارچه و انتخاب هر آنچه که واقعا دوست دارید
 • مشاهده تمام اطلاعات و مشخصات درست هر پارچه و امکان مقایسه‌ی مدل‌های مختلف با یکدیگر
 • دستیابی به بهترین قیمت‌های ممکن
 • و مهم‌تر از همه صرفه‌جویی در وقت و انرژی ارزشمند خریداران

علاوه بر این موارد، خرید پارچه و پرده از یک فروشگاه اینترنتی مانند ویکی دکو می‌تواند امتیازات دیگری همچون مشاوره خرید و همچنین ضمانت نامه و پشتیبانی‌های پس از فروش را برای شما عزیزان فراهم کند.

 

مرکز فروش پرده‌های پارچه‌ای

مرکز فروش پرده‌های پارچه‌ای

مراکز فروش پرده مختلفی در شهر تهران و سایر شهرهای ایران وجود دارند. غیر از فروشگاه‌های پراکنده، در برخی شهرهای بزرگ ممکن است راسته‌هایی وجود داشته باشند که صرفاً پارچه پرده‌ای بفروشند. از مهمترین آنها می توان به فروشگاه های موجود در ابازار بزرگ تهران و منطقه پل چوبی (دروازه شمیران) اشاره کرد که اغلب تولیدکننده یا واردکننده‌ی مستقیم پارچه پرده‌ای هستند.

نمی توان گفت کدام فروشگاه‌ها در کدام شهر از همه بهتر هستند، اما با اطمینان می توانیم ادعا کنیم که فروشگاه ویکی دکو (واقع در پل چوبی) همواره بهترین پارچه‌های پرده‌ای از تمام سطوح قیمتی به مشتریان خود عرضه می کند. در این فروشگاه تلاش می‌شود با حذف هزینه‌های جانبیِ فروش، توجه به کیفیت و ارائه سرویس‌های مشتری مدارانه به گونه‌ای فعالیت کند که هر فروش باعث جذب مشتریان ثابت شود.