دیوار پشت تلویزیون در بیشتر خانه های ایرانی مهمترین و تاثیرگذارترین دیوار در کل دکوراسیون محسوب می شود. لذا انتخاب بهترین و مناسب ترین کاغذ دیواری پشت تلویزیون می تواند تاثیری چشم گیر بر زیبایی و دلنشینی کل دکور (یا دست کم دکور نشمین) داشته باشد. معمولاً نقطه‌ی کانونی در نشیمن یا پذیرایی درست روبروی محل قرارگیری تلویزیون انتخاب می شود. از طرفی، دیوار پشت تلویزیون از بیشترین نقاط خانه در معرض دید است. به همین دلیل در اغلب قریب به اتفاق سبک های دکوراسیون این دیوار به عنوان دیوار تاکیدی یا دیوار شاخص تعریف می شود.
بهترین کاغذ دیواری پشت تلویزیون مدل‌هایی هستن که علاوه بر زیبایی و هماهنگی با دکوراسیون و سلیقه‌ی شماُ به طور کلی داراری چند ویژگی باشند؛ در حالیکه در مجموع زیبا و چشم نواز باشد، هنگام تماشای تلویزیون تمرکز چشم بیننده را متوجه ال سی دی تلویزیون کند نه دیوار. زیادی روشن یا دارای انعکاس نور نبوده و منجر به خستگی چشم نشود. رنگ کاغذ دیواری از رنگ های بسیار تحریک کننده یا خسته کننده نباشد. اندازه و پیچیدگی طرح آن باعث نشود تلویزیون کوچک تر به نظر آید.
بر این اساس، مناسب ترین کاغذ دیواری‌های پشت تلویزیون را می توان از دسته‌های کاغذ دیواری‌های ساده، کاغذ دیواری‌های با رنگ های خنثی (توناژ تیره تر)، کاغذ دیواری‌هایی که طرح آنها فرم یا بافتی طبیعی یا شناخته شده، همچون طرح دیوار آجری یا سنگی، کاغذ دیواری با برخی طرح‌های کاغذ دیواری راه راه یا هندسی انتخاب کرد.
در معماری بعضی منازل نیز یک اتاق تلویزیون (TV room) طراحی می شود که در این فضا نیز دیوار پشت تلویزیون دیوار تاکیدی محسوب شده و باید به زیبایی تزئین شود. البته کاغذ دیواری تی وی روم تاثیر چندانی بر کل دکوراسیون خانه نداشته و انتخاب مدل و طرح آن تنها به تناسب با دکور همین اتاق و البته سلیقه شما بستگی دارد.
پوستر دیواری‌های متنوعی نیز برای دیوار پشت تلویزیون استفاده می شوند. برخی از آنها می توانند بسیار جذاب باشند اما بعضی طرح‌های پوستر دیواری اصلاً مناسب پشت تلویزیون نیستند. در ادامه‌ی همین مطلب، شرایط بهترین پوستر دیواری نیز بررسی می شود.

برای مشاهده انواع قیمت کاغذ دیواری به این صفحه مراجعه کنید.

 

کاغذ دیواری شیک برای پشت تلویزیون

شیک ترین کاغذ دیواری ها برای پشت تلویزیون را می توان از بین کاغذ دیواری‌های ساده تر و با طرح‌های نه بسیار ریز و نه درشت انتخاب کرد. بهتر است که طرح کاغذ دیواری تضاد زیادی با رنگ زمینه نداشته باشد. برخی از کاغذ دیواری‌های شیک برای نصب روی دیوار پشت تلویزیون می تواند از این مدل‌ها باشد: کاغذ دیواری ساده و شیک با طرح‌های هندسی، کاغذ دیواری با طرح‌های که راه‌هایی با فاصله زیاد دارند یا کاغذ دیواری‌هایی که بافتی همچون سنگ مرمر، چوب یا دیواری آجری را تداعی می‌کنند، کاغذ دیواری با طرح‌های گرافیکی از گل‌‌ها. لازم است تاکید کنیم که طرح‌های این کاغذ دیواری‌ها شلوغ یا بسیار درشت نباشد.

 

بهترین طرح و رنگ کاغذ دیواری پشت تلویزیون

بهترین رنگ‌های زمینه برای کاغذ دیواری پشت تلویزیون سایه های مختلف رنگ‌های خنثی هستند. کرم تیره، طوسی، توناژ مختلف قهوه ای و حتی مشکی یا سفید مناسب ترین رنگ ها برای کاغذ دیواری پشت تلویزیون هستند. این رنگ‌ها چشم را خسته نکرده و حواس و تمرکز افراد را از تلویزیون پرت نکرده و با تمام رنگ‌های دیگر دکوراسیون قابل ست کردن هستند.

طرح کاغذ دیواری پشت تلویزیون نیز بسیار مهم است. طرح نباید بسیار پیچیده یا درشت تر از تلویزیون باشد. علاوه بر اینها، بهترین طرح‌ها برای کاغذ پشت تلویزیون هم مانند رنگ نباید باعث حواس پرتی یا خستگی شوند.
صد البته که لازم است تم و سبک کلی دکوراسیون خانه را نیز در نظر گرفته و بهترین رنگ کاغذ دیواری را متناسب با آن انتخاب کنید. این ایده‌ها می توانند منجر به انتخاب‌هایی دلنشین تر و متناسب تر با دیواری تاکیدی پشت تلویزیون شوند: 
رنگ زمینه و طرح از سایه‌های یک رنگ باشند، مثلا یک کاغذ دیواری نسبتاً ساده با رنگ زمینه قهوه ای روشن یا کرم تیره و طرح هایی نزدیک به رنگ‌های بژ یا طلایی برای پذیرایی یا نشیمنی که نوردهی بالا دارد.
کاغذ دیواری با رنگ هایی مانند کاغذ دیواری طوسی فلزی که تداعی کننده‌ی استیل صیقلی باشد با طرح و خطوط ریز یا کاغذ دیواری با زمینه نزدیک به مشکی (خاکستری سیر) که رنگ طرح آن یکی دو پرده بالا یا پایین تر باشد در سبک های دکوراسیون مدرن و مینیمال نمایی شیک به وجود می آورند. در برخی سبک های دکوراسیون کاغذ دیواری مدرن پشت ال سی دی کاملا یک رنگ (مثلا قهوه‌ای، طوسی یا حتی مشکی) انتخاب می شوند، بخصوص اگر تلویزیون به دیوار چسبیده باشد.
کاغذ دیواری‌های با طرح‌های هندسی یا راه راه نیز می توانند فضایی شیک  و چشم گیر در ترکیب با تلویزیون ایجاد کنند.
برخی از کاغذ دیواری‌های سه بعدی که طرح آنها منجر به تاکید بیشتر بر قاب تلویزیون می شود. البته انتخاب کاغذ دیواری سه بعدی برای پشت تلویزیون دقت بیشتری می طلبد.
کاغذ دیواری هایی که فرم و متریال آشنایی همچون یک دیوار کهنه‌ی آجری، سنگ صیقلی یا یک پرچین چوبی را تداعی می کنند.
حتی کاغذ دیواری‌های داماسک اما با زمینه‌ای از رنگ‌های سیر و طرح‌هایی به‌روزتر که زرق و برق بیشتر داشته و فضا را لاکچری تر جلوه می دهند می تواند نتایج زیبا و لوکس داشته باشند.

 

بهترین پوستر دیواری پشت تلویزیون

پوستر دیواری نیز برای نصب روی دیوار پشت تلویزیون طرفداران زیادی پیدا کرده است. تصویر چاپ شده روی این پوسترها معمولاً از گل و گیاه یا تصاویر فانتزی دیگر انتخاب می شوند. برخی از این پوسترهای دیواری ترکیب دیوار و تلویزیون را به یک اثر هنری شبیه می‌کنند. هنگام انتخاب و خرید پوستر دیواری پشت تلویزیون، بهتر است چند نکته رعایت شود؛ اجزا تصویر پوستر نباید خیلی از ال سی دی بزرگ تر باشد و تصویر به گونه‌ای چاپ شده باشد که مرکز پوستر (محل قرار گیری تلویزیون) یا خالی از طرح‌های درشت باشد یا هرچه به مرکز نزدیک تر شویم طرح محوتر شده باشد.

حتماً بسیاری از شما مخاطبین گرامی با سلیقه و نظرات خود می توانید به ما و سایر خوانندگان و خریداران کاغذ دیواری کمک بزرگی برای انتخاب بهتر کاغذ دیواری پشت تلویزیون کنید.