بهترین پرده برای ویلای شما چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ آیا پرده های ویلا فقط برای حفظ حریم خصوصی نصب می‌شوند یا زیبایی دکوراسیون داخلی ویلا برای شما مهم تر است؟ باز و بسته شدن راحت پرده و پنجره های ویلا برای تان اهمیت بیشتری دارد یا کنترل گرما و سرمای هوا و میزان نوردهی آن؟

از تمام مدل‌های پرده کلاسیک و مدرن می‌توان در ساختمان‌های ویلایی استفاده کرد؛ از گران‌ترین پرده‌های سلطنتی گرفته تا ارزان‌ترین پرده‌ها مانند پرده‌های آماده یا برخی پرد‌ه‌های توری. به طور کلی برای انتخاب مناسب ترین پرده برای یک ویلا چندین مورد را باید در نظر داشت؛ سبک دکوراسیون داخلی ویلا و مبلمان، رنگ و دیزاین دیوارها، کفپوش و مبلمان موجود، آب و هوای منطقه جغرافیایی ویلا، شرایط مربوط به حریم خصوصی، میزان بودجه در نظر گرفته شده برای خرید پرده های ویلا و از همه مهم‌تر سلیقه و روحیه شما. ناگفته پیداست که بهترین پرده مناسب ویلایی که دارای یک طراحی داخلی و مبلمان سنتی ایرانی است با پرده ای که برای یک ویلا با معماری و دکوراسیون مدرن انتخاب می شود می توانند از هر نظر متفاوت باشند. برای مثال هنگام خرید پرده برای ویلای شمال بهتر است ویژگی هایی مانند مقاومت پرده‌ها در برابر رطوبت، نسبت به ضخامت پارچه پرده‌ ارجحیت دارند. اما برای خرید پرده برای یک ویلای ییلاقی در مناطق سردسیر مانند لواسان یا دماوند، ضخامت و دو لایه بدون پرده ویلا مهم‌تر به نظر می‌رسد. فاکتورهای دیگری نیز بر انتخاب و خرید پرده‌های متناسب با شرایط ویلای شما موثر هستند. تناسب با دکور و بودجه از مهم‌ترینِ این فاکتورها هستند.

خوشبختانه، تنوع فراوانی که در سبک و مدل‌های متفاوت از پرده‌های کلاسیک تا مدرن وجود دارد می‌تواند پاسخگوی طیف وسیعی از نیازها و سلیقه‌ی شما عزیزان باشد. تفاوتی ندارد که برای چه ساختمانی پرده لازم دارید؛ از ویلای ییلاقی شمال گرفته تا خانه‌های گرمسیری در تمام کشور و از سوئیت های کوچک تفریحی تا ویلاهای لاکچری بزرگ، متناسب با شرایط هر کدام می‌توانید پرده‌هایی مناسب انتخاب کنید تا در حد خود به آسایش و آرامش شما کمک کنند. در این مطلب تلاش می‌شود انواع پرده مناسب ویلا و سوئیت را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

 

پرده ویلای لوکس و مجلسی پارچه‌ای

پرده ویلای لوکس و مجلسی پارچه‌ای

باز شدن راحت و کامل پرده‌های یک ویلا برای لذت بردن بی واسطه از مناظر زیبای طبیعی و هوای پاک دلیل خوبی برای استفاده از پرده‌های پارچه‌ای در ویلاهای ساحلی یا جنگلی شمال یا خانه‌های روستایی سایر مناطق ایران زیبا است.

علاوه بر این، برای ایجاد فضایی لوکس و لاکچری در ویلای خود می‌توانید بسته به شرایطی که قبلاً ذکر شدند از این پرده‌های پارچه‌ای استفاده کنید:

  • پرده‌های سلطنتی برای ویلا با پارچه‌های مخمل کالیفرنیا، کتان یا حریر؛ این دسته از پرده‌ها به دلیل جلوه‌ی بسیار زیبا و تناسب با فرهنگ ایرانی بسیار پرطرفدار هستند. این پرده‌های کلاسیک را می‌توان بهترین پرده برای پنجره‌های متوسط و بزرگ ساختمان‌های ویلایی دانست. پرده‌های جنس مخمل و کتان از این نوع کارایی خوبی برای جلوگیری از هدر رفتن گرما داشته و برای نصب در ویلاهای ییلاقی مناسب‌اند. در مناطق گرم نیز بیشتر از پارچه‌های حریر و توری استفاده می‌شود. می‌توان پرده‌های کلاسیک سلطنتی را جزو گران‌ترین پرده‌ها نیز در نظر گرفت. برای آشنایی بیشتر با این مدل‌ها کلیک کنید.
  • پرده ساتن برای ویلا؛ جنس این پرده‌ها از لطیف‌ترین پارچه‌های پرده‌ای بوده و برای ویلاهای مناطق معتدل و گرمسیری بسیار مناسب هستند. این پرده می‌تواند با یا بدون آستری استفاده شودپرده ساتن خود به عنوان آستری دیگر پرده‌ها (مانند هازان) کاربرد دارد.
  • پرده هازان یا کتان برای ویلا؛ به این مدل، پرده کتان هم گفته می‌شود اما این نام با جنس کتان سلطنتی متفاوت است. پرده هازان از پرده‌های پارچه‌ای ساده، اما شیک و جدید محسوب می‌شود. مدل‌های متنوع پرده هازان در عین زیبایی، قیمت‌هایی مناسب دارند. به همین دلیل پرده هازان محبوبیت زیادی برای استفاده در ویلا پیدا کرده است. هازان شامل ۲ تکه پارچه است که به دو طرف باز می شوند. ده ها طرح و رنگ متنوع از پرده هازان وجود دارد. همین تنوع باعث شده است که این مدل پرده با تمام سلایق و سبک های مختلف دکوراسیون داخلی سازگار باشد. نصب این نوع پرده بسیار راحت بوده و با استفاده از یک چوب پرده به دیوار نصب شده و معمولا بدون لایه زیرین (آستر) استفاده می شود اما در صورت لزوم، هنگام خرید پرده هازان می توانید برای آن آستر نیز سفارش دهید.

 

پرده ویلای مدرن؛ شیک و آماده

پرده ویلای مدرن؛ شیک و آماده

استفاده از پرده‌های مدرن، مانند زبرا و شِید، در ویلا و پلاژهای تفریحی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. عواملی همچون زیبایی خاص طراحی مدرن، آماده بودن پرده، راحتی در باز و بسته کردن و تنظیم نور، تناسب با محیط‌های مختلف، نصب آسان و قیمت‌های بصرفه استقبال گسترده از این دسته پرده‌ها را توجیح می‌کند. در ادامه انواع پرده‌های مدرن و مناسب ویلا را به اختصار معرفی می‌کنیم.

  • پرده زبرا برای ویلا: پرده زبرا به صورت دولایه و راه راه از جنس های توری و پارچه ای ساخته می شود که با چرخش این لایه ها روی هم می تواند دو سطح نوردهی ایجاد کند. به این صورت که وقتی راه های توریِ هر دو لایه روی هم باشند، پرده حالت سایه روشن داشته و وقتی که تور و پارچه بر هم منطبق باشند نور عبوری از پرده زبرا کمتر می شود. پرده زبرا با تنوع مدل، طراحی و رنگ های زیاد تبدیل به یکی از پرطرفدار ترین پرده‌ها برای استفاده در ویلاهای شخصی، متل‌ها و پلاژهای سازمانی شده است. زیبایی، نصب آسان، قیمت‌های مناسب و همچنین آماده بودن پرده زبرا در اندازه‌های استاندارد، آن را یک گزینه‌ی مناسب برای ویلاها می‌کند. نصب پرده زبرا بسیار راحت است. (آموزش نصب پرده زبرا) تنها کافی است ابعاد پنجره‌های خود را محاسبه کرده و سفارش خرید پرده را در سایت ویکی دکو ثبت کنید. توجه داشته باشید که پرده زبرای برقی با ریموت کنترل نیز در فروشگاه موجود است.
  • پرده سیلوئت زبرا برای ویلا: پرده زبرای سیلوئت یکی از جدیدترین پرده‌های مدرن و دارای مکانیزم محسوب می‌شود. پرده سیلوئت از دو لایه موازی پارچه‌ی نازک توری یا حریر ساخته شده و در فضای بین این دو لایه نوارهایی عمود بر آنها و با فواصل یکسان به گونه‌ای دوخته می‌شود که با کشیدن باتومی (یا زنجیر) و حرکت لایه‌های رویه، نوارها بتوانند حالات عمود، زاویه دار یا مماس با توری ایجاد کنند. از آنجا که این نوارها از پارچه‌های ضخیم‌تر انتخاب می‌شوند، اندازه‌ی زاویه‌ای که با رویه ایجاد می‌کنند میزان نور ورودی را تعیین می‌کند. سیلوئت را می‌توان یک پرده‌ی کرکره‌ای پارچه‌ای و محصور در یک زبرا تصور کرد. این مدل پرده زبرا ظاهری لطیف اما مدرن به فضای ویلا بخشیده و می‌تواند احساساتی نظیر وجود نظم را به محیط القاء کند. وجود لایه سوم باعث کنترل بیشتر بر میزان نور ورودی و حریم خصوصی شده و تاثیر بسزایی بر جلوگیری از هدر رفتن گرما دارد. این ویژگی‌ها پرده‌ی سیلوئت را پرده‌ای ایده آل برای پوشش پنجره‌های ویلاهای مختلف می‌کند.
  • پرده شید برای ویلا: پرده شید از یک لایه پارچه که به راحتی و به صورت رولی باز و بسته می شود ساخته شده است. به همین دلیل آن پرده رولی نیز می گویند. قیمت ارزانتر پرده شید نسبت به سایر پرده‌های مدرن، سادگی و نصب آسان این نوع پرده دلایل خوبی برای پرکاربرد بودن پرده شید در ویلا و پلاژها هستند. به ویژه برای ویلاهای بزرگ با پنجره‌های زیاد، هتل ها و اقامتگاه‌های تفریحی که پنجره های زیاد دارند پرده شید یک انتخاب بسیار مناسب است. این نوع پرده نیز دارای طرح ها و رنگ های متنوع است. یک مزیت مهم استفاده از پرده شید در اماکن تفریحی عمومی، امکان چاپ طرح و لوگوی هتل یا سازمان روی آن است. برای آشنایی بیشتر با مدل های جدید پرده شید کلیک کنید. نصب و استفاده از این مدل پرده نیز بسیار راحت بوده و امکان ثبت سفارش خرید پرده شید همراه با ریموت کنترل در سایت ویکی دکو وجود دارد.
  • پرده دو مکانیزم برای ویلا: پرده دو مکانیزم که به آن پرده شب و روز هم می‌گویند از جدیدترین مدل‌ها در میان پرده‌های مدرن به شمار می‌آید. حالت دوگانه‌ی نوردهی این نوع پرده آن را برای پوشاندن پنجره های ویلاهای خصوصی محبوب کرده است. پرده دو مکانیزم از یک لایه آستری و یک لایه توری طرح دار تشکیل شده است که با حرکت راحت لایه ها علاوه بر تنظیم نور ورودی، جلوه ای زیبا به محیط می‌بخشد. از طرفی همین ساختار دولایه در این مدل، می‌تواند عایقی بسیار مناسب برای گرما و سرما باشد. نصب پرده دو مکانیزم بسیار ساده است و برخلاف پرده های سنتی بسیار راحت‌تر و روان‌تر باز و بسته می‌شود، بخصوص اگر از پرده دو مکانیزم برقی استفاده شود.

لازم به ذکر است که هر جای ایران بزرگ که باشید جهت خرید پرده‌های مدرن زبرا، شید و دو مکانیزم برای ویلای خود کافی است پس از اندازه گیری ابعاد پنجره ها، سفارش خرید اینترنتی پرده را در سایت فروشگاه ویکی دکو ثبت کرده یا از طریق تلفن و واتس اپ از همکاران ما مشاوره بگیرید.

 

آماده سازی پرده ویلا در سریع ترین زمان ممکن

آماده سازی پرده ویلا در سریع ترین زمان ممکن

به چند دلیل خرید اینترنتی پرده برای ویلا را توصیه می‌کنیم؛ نخست، به صرفه تر بودن سفارش اینترنتی و جلوگیری از هدر رفتن زمان و انرژی ارزشمند شما عزیزان. دوم، ممکن است ویلای شما در منطقه‌ای واقع شده باشد که نتوان به راحتی پرده ی منطبق بر سلیقه و دکوراسیون ویلای خود در آن منطقه پیدا کنید. در حالی که می توانید ده ها مدل مختلف پرده را در سایت ها مشاهده و سفارش دهید. سوم، امکان ارسال پرده به سراسر کشور توسط فروشگاه اینترنتی ویکی دکو.

در هر حال، شما خوبان همیشه می‌توانید روی مشاوره و راهنمایی خرید پرده توسط کارشناسان ویکی حساب باز کرده و سفارشات خود را از طریق حضوری، تلفنی یا آنلاین ثبت کنید.

لازم به ذکر است که اغلب پرده های موجود در سایت ویکی دکو را می توانید به صورت ریموت دار نیز خریداری فرمایید.

در نظر داشته باشید هر زمان که نیاز داشته باشید برای مشاوره خرید بهترین پرده ی مناسب ویلای خود یا اطلاع از آخرین قیمت پرده ها و محاسبه هزینه لازم برای خرید، ارسال و نصب هر نوع پرده، می توانید به صورت تلفنی یا حضوری با کارشناسان فروشگاه ویکی دکو در ارتباط باشید.