منوی‌ ویکی دکو
سبد خرید

پاراوان لیزری

پاراوان لیزری

پاراوان لیزری به مدل‌هایی از پاراوان طرح دار گفته می‌شود که طرح روی صفحات آن‌ها با استفاده از دستگاه‌های برش و حکاکی لیزری روی صفحات چوبی نقش می‌بندد. نقوش پاراوان لیزری می‌توانند مشبک (برش) یا سطحی (حکاکی) باشند. پاراوان یا پارتیشن متحرک، خود ابزاری است ساده و متشکل از چند لنگه‌ی به هم لولا شده که برای تقسیم بندی فضا یا پوشش قسمت‌هایی از فضا بکار می‌رود. پاراوان لیزری بسیار پرطرفدارتر است. چرا که اولاً با وجود طرح‌های متنوع خود می‌تواند جنبه‌ی دکوراتیو بیشتری نسبت به پاراوان ساده داشته باشد، دوماً امکان حکاکی نقوش دلخواه نیز روی لنگه‌های این مدل پاراوان وجود دارد.
پاراوان‌های لیزری آماده با نقوش مورد پسند عموم طراحی می‌شوند. علاوه بر این، ویکی دکو به لطف بهره‌مندی از مدرن‌ترین دستگاه‌های لیزری برش و حکاکی روی چوب، امکان طراحی و تولید پاراوان‌های لیزری سفارشی را نیز داشته و در صورت نیاز طرح‌های مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و در سریع‌ترین زمان ممکن روی پاراوان اجرا می‌کند. در واقع، کارگاه ویکی دکو هیچ محدودیتی در طراحی و تولید انواع پاراوان نداشته و می‌تواند پاراوان‌های لیزری کاملا منطبق بر سلیقه و نیازهای شما را تولید کند.
پاراوان لیزری چیست؟ طرح روی صفحات این نوع پاراوان با استفاده از حکاکی یا برش لیزری اجرا شده است. همان‌طور که می‌دانید دستگاه این کار از طریق سوزاندن چوب با تاباندن لیزر انجام می‌دهد. از پرطرفدارترین طرح‌های حکاکی لیزری که روی پاراوان‌های لیزری پیش ساخته کار می‌شوند عبارت‌اند از طرح لیلی و مجنون، طرح هخامنشی و طرح ورساچه. از طرح‌های برشی پاراوان نیز می‌توان برش طرح چرخش و سایر نقوش ایرانی-اسلیمی را نام برد.
پاراوان‌های سفارشی با طرح‌های لیزری دلخواه برای استفاده در محیط‌های اداری و تجاری بسیار مورد استقبال شرکت‌ها و ادارات هستند. چرا که ابعاد و کاربرد پاراوان به گونه‌ای است که کاملاً به چشم می‌آید، لذا حک کردن آرم یا لوگوی سازمان روی پاراوان‌ها می‌تواند تاثیر مثبتی بر دکور و پرستیژ سازمان بگذارد. البته امکان برش حکاکی تصاویر پیچیده‌تر از لوگو نیز روی  این دسته پاراوان وجود دارد.

 

تفاوت پاراوان برش با پاراوان حکاکی در چیست؟

تفاوت حک با برش

جنس چوب به کار رفته برای هر دو مدل پاراوان برش و پاراوان حکاکی همان ام دی اف است. نقش کار شده روی هر دو این مدل‌های پاراوان لیزری از نظر اندازه و پیچیدگی محدودیت چندانی ندارد. البته باید توجه داشت که جزئیات حکاکی یا برش لیزری یک تصویر روی چوب بسیار کمتر از جزئیات تصاویر چاپی است. در واقع برای نقش بستن یک تصویر روی پاراوان لیزری، تنها طرحی از خطوط اصلی تصویر روی چوب کار می‌شود. لذا اگر بخواهید یک تصویر رئال (مانند منظره) را عیناْ روی پاراوان چاپ کنید باید پاراوان چاپی سفارش دهید.
نقوشی که با برش چوب اجرا می‌شوند شیارهای باریکی روی صفحات ایجاد می‌کنند که خود تا حدی باعث دید طرف مقابل پاراوان می‌شود. البته از آنجا که معمولاً لنگه‌های پاراوان همواره به صورت زاویه دار (زیگزاگی) قرار می‌گیرند، همین دید مختصر نیز مسدود می‌شود. معمولاً پاراوان‌های طرح برشی که دید زیادی ایجاد می‌کنند، بیشتر برای مصارف دکوری استفاده می‌شوند. اما نقش‌های حکاکی شده روی پاراوان لیزری تنها با خطوطی سطحی ایجاد می‌شوند. لذا طرح مشبک یا دارای شیار نبوده و امکان دید طرف مقابل پاروان وجود ندارد. هر دو این دو نوع پاراوان لیزری از نظر قیمت وابسته به پیچیدگی طرح هستند. مشاهده تصاویر انواع پاراوان لیزری به آشنایی و مقایسه‌ی بیشتر انواع آن‌ها کمک می‌کند.

 

قیمت پاراوان لیزری

قیمت انواع پاراوان لیزری بر اساس پیچیدگی طرح آن برآورد می‌شود. بدیهی است که قیمت پاراوان سفارشی با طرح دلخواه نسبت به پاراوان آماده و با طرح‌های ساده بالاتر باشد. همین طور قیمت پاراوان برش لیزری می‌تواند با قیمت پاراوان حکاکی لیزری تفاوت داشته باشد. اما به طور کلی هزینه‌ خرید پاروان لیزری از هر نوع، به اندازه و پیچیدگی طرح بستگی دارد. طبیعی است که قیمت پاراوان طرح برش چرخش نسبت به پاراوان حکاکی ساده مانند ورساچه، گران‌تر است.
توجه داشته باشید که جنس چوب بکار رفته، ابعاد و تعداد لنگه‌ها و همچنین مقدار تزئیات اضافی کار شده روی پارتیشن‌ها از عوامل ثابت تعیین کننده‌ی قیمت هر پاراوان هستند. همان طور که گفته شد اغلب پاراوان‌های لیزری با چوب ام دی اف تولید شده و می‌توان گفت که از نظر جنس، قیمت پاراوان لیزری نسبت به پاراوان چوب طبیعی ارزان‌تر است.
همواره می‌توانید برای استعلام قیمت انواع پاراوان لیزری و همچنین برآورد هزینه‌ی ساخت پاراوان‌های سفارشی، با همکاران ما در ارتباط باشید. تلفن و واتس اپ ویکی دکو در بالای صفحه موجود است.
خوب است بدانید که به لطف تولید انواع پاراوان در کارگاه مستقل ویکی دکو، قیمت پاراوان‌های موجود در این فروشگاه به صرفه‌تر از سایر همکاران است. 

 

خرید پاراوان لیزری

علاوه بر امکان خرید حضوری و تلفنی، خرید اینترنتی پاراوان لیزری از سایت ویکی دکو نیز امکان پذیر است. شما می‌توانید به راحتی انواع پارتیشن با طرح‌های برش یا حکاکی لیزری مورد نیاز خود را با ثبت سفارش خرید اینترنتی پارتیشن در این سایت خریداری فرمایید. جهت سفارش حکاکی یا برش روی پاروان کافی است لوگو یا تصویر مورد نظر خود را از طریق واتس اپ برای همکاران ما ارسال نموده تا پس از امکان سنجی و آماده سازی طرح، و همچنین قیمت خرید آن، سفارش ساخت پاراوان لیزری مورد نیاز شما به کارگاه تولیدی ویکی دکو داده شود. لازم به ذکر است که زمان طراحی و ساخت این پارتیشن‌های سفارشی بین ۴ تا ۷ روز کاری خواهد بود. همچنین برای مشاهده تمامی مدل ها و خرید پارتیشن کلیک کنید.
همچنین امکان ارسال سفارش خرید پارتیشن از طریق واتس اپ نیز وجود دارد. در این حالت (یا دیگر روش‌های خرید) می‌توانید عکس‌های پاراوان لیزری و همچنین اطلاعات بیشتری در مورد مدل‌های مختلف از همکاران ما دریافت کنید.

نمايش 1 تا 12 از 37 (4 صفحه)