منوی‌ ویکی دکو
سبد خرید

پرده کرکره چوبی

پرده کرکره چوبی نوعی از پرده کرکره‌ای پنجره است که تیغه‌های آن از جنس چوب طبیعی، همچون بامبو و راش، ساخته می‌شود. مکانیزم و عملکرد این نوع پرده دقیقاً مشابه پرده کرکره‌ای کلاسیکِ فلزی است. همان‌طور که می‌دانید تیغه‌های پرده کرکره با استفاده از یک زنجیر به طور افقی به هم بسته شده که با کشیدن زنجیر در جهات مختلف و چرخش تیغه‌ها می‌توان میزان نور ورودی را تنظیم کرد. معمولاً زنجیر یا باتوم دیگر نیز در کرکره چوبی تعبیه می‌شود تا بتوان کل پرده را باز و بسته کرد. به این نوع پرده کرکره، پرده چوبی نیز گفته می‌شود.
به دلیل انعطاف، ظرافت و حس و حال دلچسبی که استفاده از چوب طبیعی در دکوراسیون به فضا می‌بخشد، لوازم و مبلمان چوبی با اختلاف پرطرفدارترین محصولات خانگی و دکوری هستند. پرده‌های کرکره چوبی نیز به عنوان محصولی مدرن اما مواد و بافت طبیعی چوب، بسیار مورد استقبال قرار گرفته است، به ویژه در سبک‌های دکوراسیون داخلی مدرن. 
پرده کرکره‌ی چوبی برای استفاده در ادارات رسمی و نیز قسمت‌های مختلف خانه‌ها، از قبیل آشپزخانه، اتاق‌ها و پذیرایی، استفاده می‌شود. این محصول در میان پرده‌های مختلف نوعی پرده لاکچری و مدرن محسوب می‌شود که در عین سادگی جلوه و تاثیر قابل توجهی بر دکور اتاق‌ها می‌گذارد. کرکره پنجره‌ی چوبی در رنگ‌های مختلف و ابعاد متفاوت تولید شده و در ویکی دکو عرضه می‌شود.
پرده کرکره چوبی عمودی نیز مدلی از این نوع پرده است که برای نصب در بعضی پنجره‌ها و حتی برای پوشاندن و جدا کردن برخی قسمت‌های یک فضا استفاده می‌شود. تفاوت آن به این شکل است که حالت ایستادن تیغه‌های پرده به جای افقی،‌ عمودی است.

 

ویژگی‌ پرده کرکره ای چوبی

ویژگی‌های پرده کرکره چوبی

انواع پرده‌های کرکره با تیغه‌های چوبی به طور کلی نسبت به پرده‌های کرکره فلزی گرانتر هستند. این نوع پرده از بهترین و لوکس‌ترین پرده‌های موجود در بازار به حساب می‌آیند. برخی از ویژگی‌های خاص پرده کرکره چوبی به شرح زیر هستند:
●    نصب آسان و راحت پرده کرکره چوبی
●    قابلیت کنترل میزان نور وارد شده و استفاده از حالت سایه روشن نور
●    مناسب برای شرکت‌ها، مکان های اداری و منازل
●    موجود در  تیغه‌هایی با اندازه‌های ۲۵ و ۵۰ میلی متر
●    امکان سفارش همراه با موتور و ریموت کنترل
●    تنوع رنگ و امکان سفارش به صورت کرکره‌ی عمودی
●    ایجاد حس و حال بسیار خوشایند طبیعی و هماهنگی جوب با اغلب سبک‌های دکوراسیون
کرکره‌های ۵۰ میلی متری نسبت به کرکره‌های ۲۵ میلی متری از مقاومت بسیار بالاتری برخوردار هستند. همچنین تمیز کردن کرکره‌های ۲۵ میلی متری راحت تر است، از طرفی، پرده‌های ۲۵ میلی متری از دور نمای زیباتری دارند.
معایب کرکره چوبی: پرده های کرکره چوبی علاوه بر ویژگی‌های مثبتی که دارند از معایبی نیز برخوردارنذ. مهمتری ضعف این پرده ها مقاومت پایین چوب در مقابل آب است. با این وجود، برای تمیز کردن پرده‌های کرکره چوبی می‌توان از دستمال نمدار استفاده کرد. از دیگر معایب این نوع پرده می‌توان به وزن نسبتاً زیاد برخی مدل‌های آنها اشاره کرد. به دلیل ضخامت تیغه ها و جنس چوب استفاده شده در برخی کرکره چوبی وزن آنها نسبت به کرکره های فلزی و پرده های زبرا بسیار سنگین‌تر است.

 

کنترل پرده کرکره چوبی

کنترل پرده کرکره چوبی

حالت‌های نوردهی و باز و بسته کردن پرده‌ کرکره چوبی را به دو روش می‌توان کنترل کرد؛ به وسیله‌ی طناب یا زنجیر آن، یا با استفاده از ریموت کنترل پرده.
تنظیم حالت پرده کرکره به وسیله طناب: در ساختار انواع پرده‌های کرکره‌ای همیشه یک زنجیر (یا طناب) تعبیه می‌شود که با کشیدن آن پرده بالا و پایین رفته یا تیغه‌های کرکره تغییر زاویه می‌دهند. این زنجیر را می‌توان به درخواست شما سمت چپ یا راست پرده‌ها نصب کرد.
کنترل پرده کرکره به وسیله ریموت کنترل: در پرده‌های کرکره برقی مدرن، با تعبیه یک موتور کوچک الکتریکی و با استفاده از یک ریموت، می‌توانید پرده را از فاصله و از نقطه‌ی اتاق کنترل کنید. توجه داشته باشید که سفارش پرده ریموت دار هزینه و قیمت نهایی آن را بیشتر خواهد کرد. برای دریافت قیمت به روز انواع کرکره چوبی با فروشگاه ویکی دکو در تماس باشید.

 

کرکره چوبی، مناسب اداره‌های شیک و همچنین آشپزخانه

کرکره چوبی، مناسب اداره‌های شیک و همچنین آشپزخانه

پرده کرکره چوبی یکی از بهترین مدل‌های پرده‌ است که برای نصب در ادارات و شرکت‌هایی که به زیبایی و اصالت محیط کار اهمیت می‌دهند، بسیار مناسب است. تفاوتی ندارد که در دکوراسیون محل کار خود از لوازم، مبلمان، کفپوش یا دیوارپوش چوبی استفاده کرده باشید یا خیر، بافت و حسی که پرده‌های کرکره چوبی ایجاد می‌کنند با فضاهای مختلف اداری هماهنگ و سازگار است.
کرکره‌های چوبی بسیار بیشتر و سریع‌تر از رقیب فلزی خود، روی پنجره‌های خانه‌ها جا خوش کردند. انعصاف در طراحی، تناسب حسی و زیبایی محصولات چوبی و نیاز انسان به ارتباط با طبیعت مهمترین عواملی هستند که پرده‌های کرکره چوبی را همچون سایر محصولات چوبی از پرطرفدارترین‌ها می‌کنند. در منازل نصب پرده کرکره چوبی آشپزخانه‌ها و اتاق خواب‌ها روز به روز در حال افزایش است. از مدل‌های لاکچری‌تر آن نیز در پذیرایی‌های مدرن استفاده می‌شود.
تنوع رنگ پرده کرکره چوبی نسبت به فلزی کمتر است اما می‌توان گفت تمام رنگ‌های چوب‌های طبیعی مختلف در میان مدل‌های مختلف آن وجود داشته که می‌توانید با رنگ‌های مختلف اجزای دکور خانه‌ی خود ست کنید.

 

قیمت کرکره چوبی در تهران

قیمت کرکره چوبی در تهران

قیمت پرده کرکره‌ای چوبی نیز مانند سایر پرده‌ها بر اساس متراژ محاسبه و برآرود می‌شود. البته با توجه به استفاده از بهترین چوب‌های طبیعی و همچین تراش ظریف آنها و نیز بیشترین فرآوری برای به دست آمدن تیغه‌های با کیفیت چوب که زیبایی و مقاومت را همزمان داشته باشند، هزینه‌ی تولید این نوع پرده نسبت سایر مدل‌ها، همچون کرکره فلزی یا زبرا، بیشتر و قیمت آن بالاتر است.
جنس چوب به کار رفته، ضخامت و کیفیت تراش آن از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت پرده کرکره چوبی هستند. در فروشگاه ویکی دکو به عنوان بورس کرکره چوبی در تهران مدل‌های مختلفی از این پرده با کیفیت‌ها و اجناس متفاوت موجود است.
کیفیت ابزار و یراق و همچنین وجود موتور و ریموت کنترل برای پرده نیز در قیمت نهایی پرده کرکره چوبی اثرگذار هستند.
تمامی محصولات پرده چوبی ویکی دکو با قیمت به ازای متر مربع در سایت موجود هستند. برای برآورد هزینه می‌توانید با اندازه گیری مساحت پنجره‌های خود و ضرب آن در قیمت هر محصول، برآورد دقیقی از بودجه‌ی مورد نیاز برای خرید پرده کرکره چوبی داشته باشید.

 

خرید پرده کرکره چوبی

خرید پرده کرکره چوبی

خرید پرده کرکره چوبی را می‌توانید از سه روش خرید اینترنتی پرده، خرید تلفنی یا خرید حضوری انجام دهید.  اطلاعات تماس با ویکی دکو در بخش تماس با ما قابل دسترسی است. توصیه‌ و تاکید ما خرید اینترنتی پرده کرکره چوبی از فروشگاه اینترنتی ویکی دکو است. 
یک مزیت مهم خرید اینترنتی انواع پرده از سایت ویکی دکو آن است که تمامی عکس‌هایی از پرده‌های کرکره در این سایت وجود دارند توسط عکاس ویکی دکو عکاسی شده و بر خلاف عکس‌های تبلیغاتی و تزئینی در سایت‌های دیگر، این تصاویر در حد امکان نزدیک به واقعیت هستند تا شما بتوانید ارزیابی دقیق‌تری از طرح، جنس و رنگ پرده‌های ما داشته باشید.
علاوه بر این، ویکی دکو به عنوان بورس کرکره چوبی در تهران، شرایطی ایجاد کرده‌ است که مشتریان گرامی بتوانند به صورت تلفنی و واتس اپی نیز ضمن ارتباط با طراحان و فروشندگان تزئینات داخلی، مشاوره رایگان خرید پرده داشته باشند.
لازم به ذکر است که پرده کرکره‌ای چوبی در ابعاد و اندازه‌های متفاوت قابل سفارش و خرید است. تنها کافی‌ست اندازه پنجره‌ها را محاسبه کرده و هنگام سفارش خرید به کارشناسان ما اعلام فرمائید. البته در صورتی که به هر دلیل نمی‌توانید خودتان این کار را انجام دهید، آن را به عهده‌ی همکاران ما بگذارید.
پس از ثبت سفارش خرید مدل‌های پرده کرکره چوبی، با توجه به متراژ و تعداد پرده‌ها زمان آماده سازی پرده سه تا چهار روز خواهد بود.