منوی‌ ویکی دکو
سبد خرید

کاغذ دیواری پتینه

کاغذ دیورای پتینه، یا کاغذ دیواری طرح پتینه از آن دسته کاغذ دیواری هایی است که می توان با نصب آن علاوه بر پوشاندن دیوارها، فضاهایی خاص، شاعرانه و هنری خلق کرد. این نوع کاغذ دیواری را هم در کوراسیون کلاسیک بکار می برند و هم در دکوراسیون مدرن. برخی تصور می کنند که کاغذ دیواری پتینه تنها مناسب سبک های دکوراسیون کلاسیک است، در حالی که این درست نیست. یک دکوراسیون مدرن مینیمال را در نظر بگیرید! وجود دیواری شاخص که با کاغذ دیواری پتینه پوشانده شده است می تواند همچون اثری هنری و آنتیک روح بیشتری به محیط داده و به این فضای مدرن حسی نستالوژیک نیز القاء کند.
پتینه (Patina) یا پتینه کاری در اصطلاح به هنری گفته می شود که آثار هنری یا اشیاء دکوری را کهنه یا اکسیده (زنگ زده) و در نتیجه با اصالت تر به نمایش در می آورد. در واقع واژه پتینه به زنگ زدن یا خوردگی فلز مس گفته می شود که در آن سطح فلز مس به رنگ سبز در می آید. نزدیک ترین اصطلاح فارسی برای پتینه زنگار است.
برخی مدل های کاغذ دیواری پتینه اغلب با خود احساساتی از نوعی کهنگی و اصالت را ایجاد می کنند در حالی که این نوع کاغذ دیواری را می توان از جدیدترین سبک های طراحی کاغذ دیواری به حساب آورد! بهرحال، این دسته از کاغذ دیواری ها روز به روز پرطرفدارتر می شوند.

 

کاغذ دیواری پتینه چیست؟

کاغذ دیواری پتینه چیست؟

کاغذ دیواری پتینه به کاغذ دیواری هایی گفته می شود که می توانند حسی از یک طرح زنگار بسته ی قدیمی القاء کنند، دارای طرحی محو شده یا تلفیقی از رنگ ها در فضایی انتزاعی - همچون نقاشی های انتزاعی (اکسپرسیونیسم) - باشند. برای نمونه کاغذ دیواری ای با طرح گلدار یا داماسک که بخش هایی از طرح حالتی فرسوده یا پاک شده دارد یا کاغذ دیواری ای که طرح آن از آثار هنری معروف الهام گرفته است،  هر دو در این دسته کاغذ دیواری قرار می گیرند. کاغذ دیواری های پتینه ساده تر از موارد فوق نیز وجود دارد، مثلا کاغذ دیواری ای که طرحی از یک دیوار رنگ شده ی قدیمی، سنگ گرانیت یا حتی یک پارچه ی قدیمی را تداعی می کند.
کاغذ دیواری های پتینه را می توانید در هر مکان و فضایی نصب کرده و از نتایج مثبت آن لذت ببرید. از پذیرای، اتاق خواب یا هر قسمت دیگر در خانه تا محل کار، ولو فقط یک دیوار تاکیدی را با آن بپوشانید. کاغذ دیواری های پتینه از بهترین انتخاب ها برای بخش هایی از فضا هستند که دیوار آن بخش کامل نباشد؛ دیوار پشت تلویزیون، دیوار اطراف شومینه، دیوار پشت تاج تخت خواب، دیواری پشت میز کار و مانند آن.
در برخی ساختمان ها و معماری های قدیمی تر، دیوارها ممکن است دارای قاب هایی گچبری شده یا طاقچه باشند، در این موارد نیز با استفاده از کاغذ دیواری پتینه و کمترین هزینه می توانید آن قسمت از دیوار را به یک تابلوی زیبا تبدیل کنید. علاوه بر این ها، حتی می توانید با استفاده از یک بوم و چند متر مربع کاغذ دیواری پتینه تابلو بسازید و هر جا که دوست دارید نصب کنید. زیبایی و تنوع کاغذ دیواری های پتینه را می توانید به راحتی به کار گرفته و فضاهایی خلاقانه تر و دلپذیرتر برای خود ایجاد کنید.
کاغذ دیواری پتینه در رنگ‌های سفید، طوسی، کرم، طلایی، سبز، آبی و …
کاغذ دیواری پتینه در رنگ های زمینه ی سفید، طوسی، کرم، طلایی، سبز و آبی طرفداران زیادی دارند. البته با توجه به ماهیت طرح های پتینه نمی توان آن ها را به یک رنگ خاص محدود کرد. با این وجود هستند کاغذ دیواری های پتینه ای که یک یا دو رنگ غالب دارند. برای مثال طرح سنگ گرانیت یا طرحی از یک کاغذ دیواری فرسوده با الگوهای داماسک معمولاً دارای رنگی زمینه همچون سبز یا آبی هستند.
طرح ها و رنگ های متنوع کاغذ دیواری های پتینه باعث می شود که بتوان از آن برای هر محل و هر سبک دکوراسیون استفاده کرد. اینجا حتی رنگ غالب در دکوراسیون شما مهم نیست! چرا که حتماً در میان ده ها طرح و رنگ کاغذ دیواری پتینه هستند طرح هایی که با دکور موجود سازگار و هماهنگ باشند.
بهتر است قبل از انتخاب طرح، رنگ و استایل سایر عناصر دکوراتیو محل را در نظر داشته باشید. نصب کاغذ دیواری پتینه با زمینه ی طلایی و طرحی تلفیقی از رنگ ها در کنار پرده هایی سفید و مبلمان تک رنگ و کلاسیک فضایی کلاسیک و با حسی از جاودانگی در اتاق خواب یا پذیرایی ایجاد می کند. در دکوری دیگر، طاقچه یا کنسولی قهوه ای، سفید یا سبز را در نظر بگیرید که روی آن اشیاء دکوراتیو مانند شمع دان، گلدان یا تابلوهای قدیمی قرار می دهید، استفاده از کاغذ دیواری پتینه که در آن از رنگ های بژ یا طلایی هم بکار رفته است می تواند همزمان با ایجاد حسی نوستالوژیک، به جلوه ی بیشتر کنسول و اشیاء روی آن کمک کند.
طرح ها و ترکیب های زیادی با مدل های مختلف کاغذ دیواری های زیبای پتینه می توان اجرا کرد. برای انتخاب یهترین کاغذ دیواری پتینه همواره می توانید تلفنی یا حضوری از مشاوره ی همکاران ما در ویکی دکو استفاده کنید.

 

خرید و قیمت انواع مدل کاغذ دیواری پتینه

خرید و قیمت انواع مدل کاغذ دیواری پتینه

خرید کاغذ دیواری های پتینه را نیز می توانید مانند سایر کاغذ دیواری ها، از طریق ثبت سفارش خرید اینترنتی در سایت ویکی دکو انجام داده و کاغذ دیواری را در محل نصب تحویل بگیرید. تنها کافی است پس از مشاهده و بررسی انواع کاغذ دیواری های مناسب در سایت ویکی دکو، مدل هایی را دوست دارید و با دکور شما هماهنگی دارند انتخاب و سفارش خرید ثبت کنید.
امکان خرید حضوری و تلفنی هر نوع کاغذ دیواری نیز وجود دارد. ضمناً در صورت نیاز به هرگونه مشاوره خرید کاغذ دیواری های پتینه و ترکیب های متناسب با دکور و سبک دکوراسیون خانه یا محل کار خود، با همکاران ما در ویکی دکو تماس بگیرید.
قیمت کاغذ دیواری پتینه، مانند بقیه کاغذ دیواری ها به صورت رولی محاسبه می گردد. هر رول 5 متر مربع از دیوار را پوشش می دهد. برای آگاهی از قیمت روز هر نوع کاغذ دیواری نیز می توانید با ما تماس بگیرید.
لازم به ذکر است که هزینه های ارسال و نصب کاغذ دیواری به صورت جداگانه محاسبه می شوند.

ضمانت کالا
ضمانت کالا
ارسال و انتخاب آلبوم در منزل شما
ارسال و انتخاب آلبوم در منزل شما
مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

مشاوره و خرید

⚡ ارسال آلبوم به منزل شما (در تهران): برای هماهنگی با ما تماس بگیرید.

🛒 خرید و مشاوره رایگان از واتس‌اَپ: برای خرید، عکس یا مدل مورد نظر را به واتس‌اَپ زیر ارسال فرمایید. 🙏

🆕 برای دریافت جدید ترین مدل‌ها، از طریق واتس‌اَپ به ما پیام دهید. 🆕

پیام به واتساپ (بخش کاغذ دیواری)

🕙 ساعت کاری: شنبه تا پنج شنبه 10:00 الی 19:00 🕖

شماره تماس09397606617