منو
Your Cart

پارکت لمینت | خرید پارکت لمینت

رضایت مشتری: کفپوش

برخی از پروژ‌ه‌های انجام شده‌ی پارکت لمینت را در فروشگاه ویکی دکو مشاهده کنید، ما به شما تضمین بهترین اجرا را میدهیم، همچنین پس از انجام پروژه توسط ویکی دکو، از کار انجام شده عکاسی کنید تا ما آن را در این بخش به اشتراک بگزاریم.

لمینت از موادی به نام اچ دی اف (high density fiberboard) که یک لایه روکش طرح چوب روی آن پرس شده، ساخته‌ می‌شود. بنابراین لمینت از لایه‌های مختلف و به نحوی ساخته شده است که ضمن زیبایی، فوق‌العاده مستحکم و پایدار نیز هست. برای مشاهده‌ی قیمت پارکت کلیک کنید.

در ویکی پدیا به زبان انگلیسی در مورد پارکت لمینت (Laminate flooring) بیشتر بخوانید.
نکته‌ای که باید به آن توجه کرد تفاوت لمینت و پارکت است. علیرغم تشابه ظاهری، پارکت و لمینت از لحاظ جنس مواد اولیه و نحوه‌ی تولید تفاوت زیادی با هم دارند. در واقع پارکت کاملا از چوب طبیعی درختان ساخته می‌شود در حالی‌که لمینت با استفاده از مواد اولیه‌ی مصنوعی تولید می‌شود. این تفاوت جنس مواد اولیه‌ی بکار رفته در این دو نوع کفپوش باعثِ وجود مزایا و معایبی در هر یک از این دو نوع کفپوش شده است.

راهنمای خرید پارکت

قدم زدن روی کفپوشی از چوبِ ظریف و طبیعی، همیشه خوشایند است. طبیعت مادر انسان است و از آنجا که چوب به طور مستقیم از دل طبیعت استخراج می‌شود، وقتی به عنوان مصالح ساختمانی بکار می‌رود حسی از اصالت و تعلق در ناخودآگاه انسان بیدار می‌کند. اما استفاده از چوب به عنوان پارکت چوبی مشکلاتی نیز ایجاد می‌کند. برای نمونه، از معایب پارکت چوبی می‌توان از تورم و باد کردن پارکت در معرض رطوبت، دشواری نظافتِ آن و گران تر بودن پارکت چوبی نسبت به لمینت نام برد. آسیبی که برداشت بی‌رویه‌ی چوب به زمین و منابع جنگلی آن وارد می‌کند نیز ممکن است استفاده از مصالح چوبی را به کاممان تلخ کند. از طرفی، لمینت در حالی‌که زیبایی و ظرافت چوب را داراست، مشکلات فوق را ندارد.

درجه‌ی AC در پارکت لمینت چیست و کدام نیاز مرا برطرف می‌کند؟

درجه مقاومت سایشی

یکی از مهمترین مؤلفه‌هایی که در انتخاب پارکت لمینت تاثیر گذار بوده و شما نیز هنگام انتخاب باید در نظر بگیرید، درجه‌ی مقاومت سایشی یا درجه‌ی AC است.
کلمه‌ی AC برگرفته از عبارت Abrasion Class به معنی مقاومت سایشی (خراش) است. لمینت‌ها بر اساس مقاومت سایشی خود به 5 دسته‌ی زیر تقسیم می‌شوند. طبیعتاً هرچه درجه‌ی AC لمینت بالاتر باشد، مقاومت آن در مقابل سایش و خراشیدگی افزایش یافته و بالطبع قیمت آن نیز بالاتر می‌رود.
AC1: اولین درجه‌ی مقاومت سایشی است که لمینت های ساخته شده با این فناوری قدیمی و منسوخ‌شده اند.
AC2: این درجه نیز همانند در جه اول قدیمی است و مدتهاست محصولی با این درجه کیفی تولید نمی‌شود.
AC3: این درجه مرسوم‌ترین درجه مقاومت سایشی است که برای استفاده‌های عمومی مانند اتاق‌های پرتردد، اتاق‌های هتل و حتی برای استفاده از مکان‌های تجاری کم تردد مانند دفاتر کاری استفاده می‌شود.
AC4: این درجه برای مکان‌های تجاری و پرتردد مانند مغازه‌ها، دفتر‌ها، کافه‌ها و بوتیک‌ها ساخته‌شده و بسیار مقاوم است. البته هرکس می‌تواند در منازل نیز از این درجه مقاومت سایشی استفاده کند.
AC5: آخرین درجه‌ی مقاومت سایشی پارکت لمینت است که برای شلوغ‌ترین مکان‌های تجاری مانند فروشگاه‌های بزرگ و ساختمان‌های بزرگ استفاده می‌شود.

سیستم کلیک لمینت چیست؟

نصب پارکت لمینتها اصطلاحاً به‌صورت کلیکی است، به این صورت که لبه‌های لمینت دارای برآمدگی‌هایی به‌صورت نری و مادگی بوده که با جفت کردن آن‌ها داخل هم لمینتها به هم کلیک می‌شوند.
خوب است بدانید تمامی محصولات فروشگاه ویکی دکو دارای سیستم کلیک دوبل هستند. این سیستم کلیک باعث محکم شدن تایلهای لمینت کنار هم شده و از باز شدن آن‌ها جلوگیری می‌کند. ضمناً این محصولات دارای کلیک‌های پارافین خورده اند. پارافین باعث مقاومت بیشتر لمینت در برابر آب و مایعات می‌شود.

سیستم کلیک پارکت لمینت

لمینت چیست و از چه چیزی ساخته‌شده است؟

همانطور که در ابتدای این نوشته گفتیم پارکت لمینت یک ساختار چند لایه از موادی به نام HDF یا الیاف چوبِ فشرده (یا Hard Density Fiberboard) می باشد که ظاهر آن بسیار شبیه پارکت چوبی است در حالیکه علیرغم پارکت، در ساخت آن از چوب طبیعی استفاده نمی شود. این کفپوش که گاهی بدان پارکت لمینت نیز گفته می‌شود نسبت به پارکت چوبی مزایای قابل توجهی داشته و به مرور در حال کنار زدن پارکت از کف ساختمان‌هاست.
کفپوش‌های‌لمینت‌ ظاهر جذاب و زیبایی دارند که شما با انتخاب آن می‌توانید نمایی متفاوت از کلاسیک تا مدرن به خانه‌تان بدهید. علاوه بر زیبایی، استفاده از این کفپوش در منازل و سایر ساختمان‌ها مزایای فراوانی دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. قبل از آن کمی بیشتر با این کفپوش ارزشمند آشنا می‌شویم.

سه تصویر از پارکت لمینت

هر یک از لایه‌های بکار رفته در این کفپوش‌ها به منظور برآورده ساختن یک نیاز بدان اضافه شده‌اند. لایه ای برای محافظت از آن در مقابل عوامل آسیب زای بیرونی، لایه‌ای برای زیبایی و شبیه سازی آن با پارکت چوبی، لایه‌ای برای استحکام، پایداری و عایق کردن در نظر گرفته ‌شده‌است. جالب است بدانید که لایه‌های زیرین اچ دی اف بوده و در واقع روی این اچ دی اف با لایه‌ای بسیار مقاوم که لمینت نام دارد پوشانده و پرس می‌شود. لایه‌ی لمینت کاملاً شفاف و بسیار مقاوم بوده و زیر آن نمایی چاپ‌شده از چوب قرار دارد. ناگفته پیداست که وجود همین لایه‌ باعث شده است که به کل ساختار لمینت بگویند.
لمینت ها در ضخامت‌های 7 ، 8 ، 10 و 12 میلی‌متری تولید می‌شوند. لایه‌های موجود در پارکت لمینت عبارت‌اند از:
1. لایه‌ی پوششی: این لایه، وظیفه‌ی حفاظت از کفپوش شما در برابر لکه‌ها و کثیفی را دارد که شما می‌توانید به‌راحتی آن را تمیز کنید.
2. لایه‌ی طرح: لایه‌ی طرح، با پرینترهای دقیق و خاص چاپ‌شده است که نمایی فوق‌العاده زیبا و واقعی را به شما ارائه می‌دهد. برای ساخت یک‌تکه کفپوش، تمامی لایه‌ها را توسط دستگاه‌های مخصوص فشرده می‌کنند و سپس به آن‌ها حرارت داده می‌شود.
3. مغز/هسته‌ی درونی: لایه‌ی اصلی از اچ دی اف (high density fiberboard) ساخته‌شده است. وجود آن باعث می‌شود که کفپوش صاف و پایدار باشد. هسته‌ی آن از ترکیب خمیر (پالپ) چوب ساخته‌شده که به‌ هم چسبیده شده است.
4. لایه‌ی پشتی: لمینت‌ها ضدآب نمی‌باشند، اما باوجود لایه‌ی پشتی، در برابر رطوبت، مقاوم می‌باشند. همچنین این لایه مانع تاب برداشتن و قارچ گذاشتن لایه‌های زیرین می‌شود.
5. لایه‌ی زیرین (فوم): بعضی از کفپوش‌ها با فوم تولید می‌شوند به این صورت که فوم به لایه زیرین کفپوش چسبیده شده است ولی به‌طورمعمول فوم به‌صورت جداگانه زیر کفپوش پهن می‌شود.

ساختار پارکت لمینت

خوب است بدانید که لایه‌ی زیرین پارکت لمینت آنچنان ساخته می‌شود تا در برابر رطوبت و قارچ کاملاً مقاوم باشد.

لوازم جانبی ضروری برای نصب لمینت

زیر لایه و ابزار آلات پارکت لمینت

برای نصب و خرید پارکت شما به مقداری لوازم جانبی‌ ضروری احتیاج دارید که در این صنف اصطلاحاً به آن‌ها ابزار گفته می‌شود. این ابزار در جداول زیر شرح داده شده‌اند:
لازم به ذکر است که ابزارها به‌صورت جداگانه بفروش میرسد.

لوازم ضروری برای پارکت لمینت: یک از اصلی‌ترین لوازم برای نصب پارکت لمینت، زیر لایه است. زیرلایه از تولید صدای اضافی هنگام قدم زدن روی پارکت جلوگیری می‌کند. بنابراین خرید فوم، همزمان با سفارش پارکت لمینت الزامی‌ست. برای سفارش و خرید آن می‌توانید به صفحه‌ی زیر لایه مراجعه کنید.

برای مشاهده و خرید ابزارآلات زیر روی قرنیز و ابزار آلات کلیک کنید.

در زیر می‌توانید تعاریف هر یک از ابزار‌ها را مشاهده کنید.

فوم (ضروری): فوم به‌صورت ساده و سایلنت وجود دارد که پیشنهاد ما استفاده از فوم سایلنت است. همچنین در ضخامت‌های 1.5-2 میل موجود است. برای منازلی که سیستم گرمایش از کف دارند از فوم فویل دار استفاده می‌شود. همچنین امکان استفاده از یک‌لایه پلاستیک زیر فوم نیز وجود دارد.

قرنیز (ضروری): قرنیز فاصله بین کفپوش و دیوار را پوشش می‌دهد. قرنیزها در اندازه‌های 7-9-11 و 15 سانتیمتر وجود دارد که معمولاً از 7 و 9 سانت استفاده می‌شود. همچنین ضخامت قرنیزها 8 و 16 میلی‌متر است. قرنیزها از جنس پی‌وی‌سی و ام دی اف تولید می‌شوند.

اسکوتی: در مکان‌هایی که قرنیز سنگی وجود دارد از اسکوتی استفاده می‌شود که هم فاصله بین کفپوش و دیوار پوشش داده شود و هم از نمای قرنیز استفاده شود. اسکوتی نیز همانند قرنیز از جنس پی وی سی و ام دی اف تولید می‌شود.

میانه: برای پوشش فاصله بین در اتاق‌ها از میانه استفاده می‌شود. میانه از ام دی اف تولید می‌شود.

روکوب: روکوب یا خط کش در اندازه‌های مختلف تولید می‌شود و برای پوشش اختلاف سطح جاهایی مانند آشپزخانه و پذیرایی استفاده می‌شود. جنس روکوب نیز از ام دی اف است.

گرده: برای بستن انتهای کفپوش نصب‌شده از گرده استفاده می‌شد. جنس گرده نیز از ام دی اف است.
تاشو با نبشی: این ابزار برای لبه مکان‌هایی که دار اختلاف سطح هستند استفاده می‌شوند. تاشوها نیز در اندازه‌های مختلف و از ام دی اف ساخته می‌شوند.

لب پله: این ابزار همان‌طور که از نام آن مشخص است برای لب پله‌ها استفاده می‌شود.

خرید پارکت لمینت به صورت تلفنی، آنلاین و یا حضوری

شما به سه صورت آنلاین، تلفنی و حضوری می‌توانید خرید خود را به سرانجام برسانید. هرکدام از این سه روش مزایای مخصوص به خود را دارد.

امکان ارسال سمپل دستی به منزل شما جهت انتخاب و اندازه گیری وجود دارد.

خرید پارکت به صورت آنلاین

پارکت به صورت آنلاین می‌تواند هزینه و وقت زیادی برای شما ذخیره کند. شما به صورت آنلاین می‌توانید تمامی برندها و محصولات را مقایسه کنید. همچنین اگر سوالی دارید می‌توانید با فروشگاه تماس بگیرید و کارشناسان ما پاسخگوی سوالات شما خواهند بود. همچنین ما مقاله‌ای با عنوان بهترین مارک پارکت لمینت نوشته ایم که می‌تواند در انتخاب پارکت، کمک زیادی به شما کند.

خرید پارکت لمینت تلفنی

شما می‌توانید خرید خود را از طریق شماره‌ی 02177527562 ثبت نمایید! شما در ابتدا باید مدل مورد نظر خود را از طریق وبسایت و یا کانال تلگرام ماهون مشاهده نمایید، سپس مدل مد نظر را به کارشناسان ما راهنمایی لازم را به شما ارائه دهند.

خرید حضوری پارکت لمینت

شما همچنین می‌توانید برای بررسی بیشتر محصول به صورت حضوری خرید پارکت خود را انجام دهید. اگر شما در تهران سکونت دارید می‌توانید به صورت حضوری در فروشگاه ما خرید خود را تکمیل کنید. جهت خرید لمینت و کسب آدرس و راهنمایی با شماره‌ی 77527562 تماس بگیرید.

خرید پارکت لمینت

نگهداری و تمیز کردن پارکت و لمینت

پارکت لمینت برای افرادی که نیازمند تمیز کردن سریع و راحت هستند مناسب است. راه‌های ساده‌ای وجود دارد که شما می‌توانید کفپوش خانه خود را برای سالیان نو نگهداری کنید. تنها چیزی که برای تمیز کردن آن احتیاج دارید، یک جاروبرقی و یک تی است. البته برای تمیز کردن لمینت می‌توانید از شامپوی مخصوص لمینت و همچنین برای براق کردن از واکس مخصوص لمینت استفاده نمایید اما پیشنهاد ما به دلیل ورود محصولات بی کیفیت به بازار استفاده از همان جارو برقی و تی است.

 

برند‌های پارکت لمینت

برند برتر لمینت کدام است؟

برند برتر لمینت

برند‌های زیادی در ایران در حال فعالیت هستند که هرکدام از رنگ بندی و خصوصیت‌های متفاوتی ساخته شده‌اند.

اگر به دنبال برندی قیمت مناسب هستید، پارکت لمینت دنیز، رولکس و یونیک را به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم، این برندها درحال حاضر پرفروش ترین برند این سایت می‌باشد؛ اگر به دنبال برترین لمینت خارجی هستید، برندهای Gaspe،  ipea و Grandstep را پیشنهاد می‌کنیم. برند Newstep نیز قیمتی مناسب دارد.

با توجه به اینکه محصول پارکت لمینت جزو کالاهای لوکس قرار گرفته و اجازه‌ی واردات آن به کشور منع شده است اکثر برند‌های لمینت تحت برند‌های کشور‌های اروپایی در ایران تولید می‌شود.

مشکلات واردات محصول پارکت لمینت

یکی از مشکلاتی که محصول پارکت لمینت با آن مواجه است، واردات این محصول می‌باشد، که بعضی از برندها از موجودی کاملی برخوردار نمیباشند و باید برای استعلام با فروشگاه تماس بگیرید.

نصب پارکت لمینت

نصب پارکت

ساختار لمینت نصب آن را از پارکت چوبی قدری دشوارتر می‌کند. اما اصلاً جای نگرانی نیست، چرا که در صورت تصمیم گیری برای سفارش آن، همکاران زُبده‌ی ما در محل حاضر شده و به سرعت آن را برایتان نصب خواهند کرد.

ممکن است در مورد چگونگی سفارش، تحویل و مدت زمان نصب لمینت سوالاتی داشته باشید. ما برای این منظور روال و برنامه‌ی زمانی از قبل تعیین شده‌ای داریم که به شرح زیر است:
1. سفارش کفپوش: شما می‌توانید به یکی از صورت‌های حضوری، تلفنی و آنلاین سفارش خود را نزد ما ثبت فرمائید.
2. تحویل محصول: پس از ثبت سفارش، محصولات حداکثر تا دو روز کاری به محل ارسال خواهند شد.
3. نصب پارکت لمینت : همزمان یا حداکثر یک روز پس از دریافت محصول، همکاران نصاب ما ضمن هماهنگی با شما، به محل اعزام شده و شروع به کار خواهند کرد. مدت‌زمان مورد نیاز برای نصب کفپوش به متراژ وابسته است، اما به‌طور معمول برای متراژهای مسکونی 1 روز به طول خواهد انجامید.
چنانچه در این مورد سوال دیگری داشته باشید می‌توانید از طریق تلفن یا کامنت در همین صفحه با ما در میان بگذارید.

 

توصیه‌هایی برای نصب لمینت

نکاتی برای نصب پارکت

توجه داشته باشید که برای نصب کفپوش حتماً باید کف کاملاً صاف باشد. اگر کف منزل یا محل کار شما ناصاف باشد به مرور زمان کفپوش آسیب دیده و با راه رفتن روی آن صدا تولید می‌شود. حتماً قبل از سفارش نسبت به صاف کردن محلهای ناصاف اقدام نمایید.
در مکان‌هایی که زیر آن‌ها کاشی یا سرامیک کارشده است از محکم بودن تایلهای کاشی و سرامیک مطمئن شوید و حتماً نسبت به فیکس کردن تایلهای لق و ناصاف اقدام فرمایید.
حتماً قبل از نصب لوازم منزل جمع‌آوری شود تا همکاران ما بتوانند در اسرع وقت نصب را به اتمام برسانند.

در آخر اگر مطلبی در این زمینه ناگفته مانده‌است، می‌توانید سوالات خود را در قالب کامنت‌های همین صفحه از ما بپرسید. ما سعی خواهیم کرد که در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشیم.
بعلاوه از طریق شماره تلفن‌های فروشگاه ویکی دکو نیز می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط بوده و مشاوره بگیرید.

 

لمینت را در چه مکانهایی می‌توان نصب کرد؟

نصب محصول پارکت و لمینت

لمینت‌ها همه‌جا می‌تواند نصب شود. در زیر مکان‌های مت